Reprezentacja U15 | mężczyźni

Tylko u nas

[DYSKUSJA] Dyrektorzy akademii o wyzwaniach w szkoleniu młodzieży

27.09.2018

Trenerzy chcą się rozwijać, ale czy nie za często myślą o wynikach? Dlaczego szkolenie młodzieży musi być bardziej uniwersalne? Kiedy utalentowany junior przechodzi najtrudniejszy test w drodze do seniorskiej piłki? Czy kolejne pokolenia zawodników będą lepiej rozwinięte technicznie? Zapytaliśmy o te aspekty czterech dyrektorów akademii klubów Ekstraklasy. Zapraszamy do lektury.

Aktualności

Rozpoczęta przed mistrzostwami świata, rozpalona mundialem i pierwszymi tygodniami sezonu klubowego – debata o tym, czy polski piłkarz, zespół powinien, albo w ogóle może umieć grać w systemie z trójką środkowych obrońców. Jednak jej początek nie powinien mieć miejsca w odnoszeniu się do reprezentacji lub drużyn ligowych, a tam, gdzie zawodników się rozwija.

Letnia Akademia Młodych Orłów

Na razie są na drugim miejscu: w Ekstraklasie oraz w pierwszej i drugiej lidze. Michał Rakoczy miał 16 lat i 50 dni, Jan Biegański – 15 lat i 161 dni, a Bartosz Baranowicz – 15 lat i 128 dni, gdy zadebiutowali odpowiednio w Cracovii, GKS Tychy i Rozwoju Katowice. Oprócz tego, że ich pierwsze występy na profesjonalnym poziomie rozgrywek przypadły w odstępie pięciu dni w maju, mają ze sobą jeszcze jedną wspólną rzecz: są pierwszymi uczestnikami Letniej Akademii Młodych Orłów, którzy zaprezentowali się w seniorskim futbolu.

Reprezentacja młodzieżowa U-16

Javoria Jawor. W barwach tej drużyny kilka lat temu błyszczał w Turnieju o Puchar Tymbarku Patryk Kusztal. Dzisiaj jest on jednym z wygranych tegorocznych zmagań w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-15. Jego drużyna, Zagłębie Lubin, okazała się najlepsza, a on jest jednym z kadrowiczów reprezentacji Marcina Dorny.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności