U-15 kobiet: Polki lepsze od Czeszek. Rewanż już w czwartek

Reprezentacja26.10.2016
W rozegranym we wtorek w Nachodzie spotkaniu towarzyskim reprezentantki Polski do lat 15 wygrały z Czeszkami 2:1. Bramki dla biało-czerwonych zdobyły Zofia Buszewska i Maria Jakubowska.

We wtorkowym spotkaniu reprezentację po raz pierwszy poprowadziła Patrycja Jankowska, która na początku września zastąpiła na stanowisku Annę Gawrońską. Debiut byłej reprezentantki Polski wypadł okazale, a jej podopieczne pokonały silną drużynę Czech 2:1.

Spotkanie zaczęło się wybornie, gdyż już w 2. minucie Zofia Buczewska wyprowadziła bialo-czerwone na prowadzenie. Na kolejne gole trzeba było czekać do końcowki meczu. Na 2:0 podwyższyła Maria Jakubowska, a minutę przed ostatnim gwizdkiem honorowe trafienie dla gospodyń zaliczyła Anna Subrtova.

– Jestem bardzo zadowolona z wyniki, jak i z postawy całego zespołu – powiedziała nam po meczu Jankowska. – Gratuluję dziewczynom bardzo udanego meczu oraz debiutu, ponieważ dla szesnastu zawodniczek był to pierwszy międzynarodowy mecz. Po raz pierwszy usłyszały hymn i ubrały koszulkę z orłem na piersi. Każda z nich pokazała, że ma ogromny potencjał, charakter, a co najważniejsze, zawodniczki na tle silnej czeskiej drużyny, zaprezentowały się świetnie i dojrzale jako zespół.

– Dziś jeszcze pocieszymy się ze zwycięstwa, ale już od jutra przygtowujemy się do rewanżowego meczu – dodała selekcjoner kadry U15.

Polki z Czeszkami zmierzą się ponownie w czwartek w Wałbrzychu. Mecz odbędzie się na boisku przy ulicy Ratuszowej. Początek zaplanowano na godzinę 11.