Reprezentacja WU17 | kobiety

Federacja

Wrześniowe akcje szkoleniowe młodzieżowych reprezentacji odwołane

19.08.2020

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że wrześniowe akcje szkoleniowe młodzieżowych reprezentacji Polski zostają odwołane. Swoje mecze zgodnie z planem rozegrają jedynie reprezentacja Polski do lat 21 i kadra U-19. Obie drużyny obowiązywać będą jednak wytyczne określone w protokole UEFA „Return to play”, a także „Protokół postępowania podczas akcji szkoleniowych PZPN”.

Aktualności

Minęło 7 lat, a Ewa Pajor (dziś królowa strzelczyń Bundesligi w VfL Wolfsburg), Paulina Dudek (dziś wicemistrzyni Francji w PSG) czy Ewelina Kamczyk (dziś królowa strzelczyń i mistrzyni Polski w barwach Górnika Łeczna) nic a nic się nie zmieniły!... No dobra, u nich i u większości ich koleżanek z tamtej ekipy zmieniło się jedno – są dziś jeszcze lepszymi piłkarkami i grają na jeszcze wyższym poziomie. Tym razem, w ramach cyklu dokumentów o reprezentacji Polski, przypominamy film „Piłka jest piękna”, prezentujący drogę kobiecej kadry U-17 do triumfu w mistrzostwach Europy w Szwajcarii w 2013 roku.

Reprezentacja kobieca U-19

Gdyby nie pandemia, kobiece reprezentacje Polski do lat 17 i 19 miałyby za sobą już mecze drugiej rundy eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy i, kto wie, czy nie świętowałyby awansów do finałów EURO. Kadra Niny Patalon nie dość, że składa się z grupy bardzo utalentowanych piłkarek, to jeszcze trafiła na wyjątkowo łaskawe losowanie. Z kolei zespół Marcina Kasprowicza do Elite Round przystąpiłby rozpędzony zwycięstwem w towarzyskim turnieju w Hiszpanii.

Reprezentacja kobieca U-17

- Jeśli awansujemy na Euro, będziemy miały szansę nie tylko powtórzyć historię reprezentacji U-17 z 2013 roku, ale napisać swoją, równie piękną - mówi uznawana za jedną z najzdolniejszych polskich piłkarek młodego pokolenia kapitan kadry do lat 17, Wiktoria Kiszkis. Z zawodniczką West Ham United rozmawiamy nie tylko o potencjale naszych „siedemnastek”, ale też o życiu w czasie pandemii, przełożonych eliminacjach i różnicach między kobiecą piłką w Polsce i Anglii.

Federacja

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium kraju, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecze reprezentacji Polski do lat 20 oraz do lat 19 (rocznik 2002), które miały odbyć się w marcu, zostały odwołane. W porozumieniu z selekcjonerem tych kadr, Jackiem Magierą, odwołano również przyjazd zawodników z klubów krajowych i zagranicznych na zgrupowanie w Ustroniu.

Reprezentacja kobieca U-17

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 udanie zakończyła towarzyski turniej Mima Cup. W ostatnim spotkaniu podopieczne trenera Marcina Kasprowicza wygrały z Belgijkami 2:1, a gole dla naszej drużyny strzeliły Nadia Krezyman i Natalia Wróbel. Rywalki odpowiedziały trafieniem Luny Vanzeir. Biało-czerwone z dwoma zwycięstwami i jednym remisem rozgrywki zakończyły na pierwszym miejscu i wygrały Mima Cup.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności