Reprezentacja futsalu A

Po emocjach związanych z występem Rekordu Bielsko Biała w UEFA Futsal Cup wracamy do rozgrywek ligowych. W tym odcinku Łączy Nas Futsal przyjrzymy się ekipie z Białegostoku. Naszym gościem był Adrian Citko - grający trener zespołu z Podlasia.

Dla Rafała Franza mecz z Węgrami o awans do mistrzostw Europy miał smak gorzko-słodki. Z jednej strony zdobył dwie bramki i dzięki niemu Polacy zrobili duży krok w kierunku turnieju finałowego, z drugiej jednak – w końcówce pierwszej połowy otrzymał czerwoną kartkę, która znacznie skomplikowała sytuację naszej reprezentacji. – Faktycznie, pod tym względem ten mecz miał dla mnie dwa oblicza – przyznaje gracz Rekordu Bielsko-Biała.

Szaleńczą huśtawkę nastrojów zafundowali naszym kibicom futsaliści reprezentacji Polski. Od euforii i prowadzenia 2:0, po ogromne zwątpienie, gdy Węgrzy odrobili straty i mogli już czuć, że jadą na mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni pokazali jednak w drugiej odsłonie ogromny charakter i po 17 latach przerwy w przyszłym roku zagrają na EURO! – Nie mogę w to uwierzyć, to ogromny sukces, praca tych zawodników – tonął w objęciach zawodników po końcowej syrenie trener Andrzej Bianga.

Wtorkowy wieczór na długie lata może zapisać się w historii polskiego futsalu. Nasza reprezentacja o godzinie 18:20 zagra z Węgrami o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się na Słowenii. – Wiemy, jaka jest stawka tego spotkania. Wynik meczu może decydować o obliczu naszej dyscypliny na lata – mówi II trener naszej reprezentacji Błażej Korczyński, który bardzo dobrze pamięta jedyny występ biało- czerwonych na mistrzostwach Europy. W 2001 roku był podstawowym zawodnikiem naszej kadry na turnieju w Moskwie.