FORTUNA Puchar Polski

Raków Częstochowa po emocjonującym spotkaniu pokonał w finale Fortuna Pucharu Polski w Lublinie Arkę Gdynia 2:1. Bohaterem meczu został Ivan López, który strzelił gola i zaliczył asystę przy decydującym trafieniu Davida Tijanicia. Wcześniej bramkę dla pierwszoligowca zdobył Mateusz Żebrowski. Dla obchodzącego w tym roku stulecie powstania Rakowa to pierwsza wygrana w Pucharze Polski w historii. Zobaczcie radość, euforię i łzy, które towarzyszyły drużynom podczas tej finałowej przeprawy. Zapraszamy do obejrzenia kulis z tego spotkania.

FORTUNA 1. Liga

Zespół Mariusza Lewandowskiego jesienią nie miał sobie równych w Fortuna 1. Lidze. „Słoniki” wypracowały dziesięciopunktową przewagę – w kilku spotkaniach pokazały charakter, wyrywając punkty przeciwnikom „rzutem na taśmę”. Kolejną trudną próbę przeszli w rundzie wiosennej. Przez kilka tygodni pauzowali ze względu na zakażenia koronawirusem, mimo to utrzymali fotel lidera. Po powrocie do gry wcale nie prezentują się słabo.

Puchar Polski futsal

Jedno przed finałowym rewanżem jest pewne – dziś w Gliwicach puchar pójdzie w górę! Sześć goli, po trzy dla każdej drużyny, strzelono w pierwszej odsłonie finałowej rywalizacji Pucharu Polski w futsalu. Wynik 3:3, jaki padł w Pniewach oznacza, że przed rewanżowym starciem pomiędzy Piastem Gliwice a Red Dragons jedni i drudzy wciąż mają prawo mieć nadzieję na to, że to oni sięgną po trofeum. W poniedziałek od godziny 19:00 zapraszamy na transmisję w Gliwicach. Mecz skomentują Rafał Kędzior i Piotr Szymura.

Była 81. minuta meczu finałowego, kiedy Ivi Lopez wyrównał. Dał impuls drużynie, że wcale nie musi przegrać tego spotkania. Osiem minut później Raków zdobył bramkę na 2:1, która zapewniła drużynie Marka Papszuna triumf w finale. Hiszpan do gola dołożył kluczowe podanie przy trafieniu Davida Tijanica. W trudnym momencie dała o sobie znać duża piłkarska jakość 26-latka.