Luka Milanović w Szkole Trenerów PZPN

Trenerzy24.09.2019 

Po niezwykle interesującym wystąpieniu w trakcie ostatniej Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów w Łodzi, tym razem Luka Milanović zawitał do Białej Podlaskiej i do Szkoły Trenerów PZPN, by jeszcze bliżej przedstawić swoją pracę w sztabie reprezentacji Chorwacji. – To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy ponownie gościć go w naszym kraju i na naszych inicjatywach – mówi Dariusz Pasieka, szef Kształcenia i Licencjonowania Trenerów.

Milanović jest trenerem przygotowania fizycznego w reprezentacji Chorwacji, która w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Rosji dotarła do samego finału, w tym grając trzy dogrywki w fazie pucharowej. W trakcie Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów w Łodzi przedstawiał on specyfikę swojej pracy oraz opowiadał o znaczeniu indywidualizacji obciążeń w trakcie turnieju.

W swojej kolejnej wizycie w Polsce Milanović rozwinął temat, ale już w gronie szkoleniowców będących na kursie UEFA PRO w Szkole Trenerów w PZPN w Białej Podlaskiej. – Zawsze staramy się i zapraszamy osobowości, które pracowały na najwyższym poziomie i z piłkarzami z elity, a Luka jest tego doskonałym przykładem. Jego wykład w Łodzi spotkał się ze świetnymi reakcjami trenerów, tym bardziej cieszymy się, że teraz może przekazać swoją wiedzę w jeszcze bardziej szczegółowych kwestiach tym szkoleniowcom, którzy zaraz będą pracowali na najwyższym szczeblu w Polsce – dodaje Pasieka.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności