Reprezentacja A

W nadchodzącym sezonie na francuskich boiskach będziemy oglądać kilku reprezentantów Polski. Do występującego we Francji już wcześniej Kamila Grosickiego na pewno dołączą Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus i Kamil Glik, który wczoraj podpisał umowę z AS Monaco.

Aktualności | EURO 2016

W następstwie kontuzji odniesionej podczas ostatniego meczu ligowego u Macieja Rybusa występowały dolegliwości w stawie barkowym. W związku z tym zawodnik przeszedł wczoraj w Krakowie dodatkowe badania lewego barku. Szczegółowa diagnostyka (rezonans magnetyczny z podaniem środka kontrastowego) wykazała uszkodzenie obrąbka stawowego stawu barkowego. Uraz ten stawia pod znakiem zapytania występ Macieja Rybusa na mistrzostwach Europy 2016.

Kilkanaście minut po tym, jak selekcjoner Adam Nawałka oficjalnie ogłasił szeroką 28-osobową kadrę na EURO 2016, jeden z jego wybrańców dał o sobie znać w najlepszy możliwy sposób. W meczu 28. kolejki rosyjskiej ekstraklasy Maciej Rybus znakomitym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi Amkara Perm. Drużyna Polaka, Terek Grozny, ostatecznie wygrała swój mecz 2:0 (2:0).

Spotkanie Tierieka Grozny w Kazaniu reprezentant Polski, Maciej Rybus, kończył z bardzo mieszanymi uczuciami. Z jednej strony jego gol zapewnił drużynie niezwykle ważne trzy punkty, z drugiej sam opuścił boisko z powodu kontuzji. Dziś możemy uspokoić wszystkich kibiców: uraz „Ryby” na szczęście nie jest poważny. – To drobiazg – mówi nam lekarz kadry, Jacek Jaroszewski.

Maciej Rybus strzelił gola dla Tierieka Grozny w wygranym 1:0 meczu 25. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Rubinem Kazań. To siódme ligowe trafienie Polaka, którego w 69. minucie spotkania z powodu urazu na boisku zmienił Igor Lebiedienko. Wcześniej Rybus zmarnował rzut karny, ale i tak został bohaterem.