PKO Ekstraklasa

Raczej nie przywykliśmy do transferów na linii Chelsea – Cracovia, dlatego powrót Huberta Adamczyka z Londynu do Polski wzbudził sporo emocji i jest bez wątpienia jednym z hitów wciąż otwartego okna transferowego. O tym, co skłoniło go do przeprowadzki i czy wraca z tarczą czy na tarczy, reprezentant Polski do lat 19 opowiedział w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Po półtora roku spędzonym w Chelsea młodzieżowy reprezentant Polski Hubert Adamczyk zdecydował się wrócić do kraju. 17-latek podpisał kontrakt z Cracovią, z którą związał się 3-letnim kontraktem. O jego przenosinach porozmawialiśmy z trenerem Robertem Wójcikiem. – Cracovia dysponuje teraz młodą kadrą i prezentuje techniczny futbol, dlatego sądzę, że Hubert w takim towarzystwie powinien się dobrze czuć – powiedział Łączy Nas Piłka.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Podpisy na kontrakcie złożone, wszelkie formalności dopięte na ostatni guzik. Niespełna 18-letni Hubert Adamczyk został dziś oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Cracovii. – Przyszedł czas, by spróbować piłki seniorskiej – podkreśla reprezentant Polski U-19, który ostatnie półtora roku spędził w młodzieżowych zespołach Chelsea Londyn.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

Już w najbliższą sobotę reprezentacja Polski do lat 17 rozpocznie zmagania o awans do turnieju finałowego młodzieżowych mistrzostw Europy. Po znakomitych eliminacjach, przez które biało-czerwoni przeszli jak burza, teraz przyszedł czas na postawienie ostatniego kroku - wygrania turnieju w Grodzisku Wielkopolskim. Wstęp na wszystkie mecze Polaków jest bezpłatny!

Reprezentacje młodzieżowe

Złote dziecko polskiej piłki. Dziesiątka przyszłości naszej reprezentacji. Komplementy pod adresem 16-letniego Huberta Adamczyka płyną z wielu stron, od każdego, kto choć raz widział go z piłką przy nodze. On jednak pozostaje skromnym chłopakiem z Bydgoszczy, który często zakłada bluzy z ulicznym credo: "Nigdy nie zapomnij, gdzie się wychowałeś". To jednak nie skromność, a cierpliwość, była mu w ostatnim czasie potrzebna najbardziej. Ze względu na problemy administracyjnie przez pół roku nie mógł rozgrywać oficjalnych meczów w Chelsea. Niezależnie od poziomu rozgrywek. Szefowie Akademii „The Blues” przegrali z biurokracją i nie zdążyli w sierpniu potwierdzić transferu wychowanka Zawiszy. W konsekwencji Adamczyk mógł tylko trenować, grać w sparingach i przede wszystkim czekać – na otwarcie kolejnego okna transferowego. I w końcu się doczekał. A w minioną środę, zadebiutował w drużynie do lat 21, przy okazji towarzyskiego meczu z FC Porto.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności