Reprezentacja U16 | mężczyźni

Federacja

W związku z podjętymi decyzjami UEFA z 17 czerwca br., dotyczącymi zmian w rozgrywkach młodzieżowych UEFA w sezonie 2020/2021 (rezygnacja z eliminacji MME U-18: rocznik 2003) spowodowanymi pandemią COVID 19, Departament Szkolenia i Rozgrywek Narodowych PZPN informuje o zmianach na stanowiskach trenerów reprezentacji młodzieżowych mężczyzn od 1 lipca 2020. Zostały one zatwierdzone przez Zarząd PZPN na czwartkowym posiedzeniu.

Aktualności

Skauting zagraniczny funkcjonuje w Polskim Związku Piłki Nożnej od kilkunastu lat i tylko rośnie w siłę. W młodzieżowych reprezentacjach mężczyzn i kobiet możecie oglądać niemało Polaków, którzy wychowywali się zagranicą, ale to dla biało-czerwonych barw zrobią wszystko. W kolejnym podcaście rozmawiamy z Maciejem Chorążykiem i Tomaszem Rybickim, skautami zagranicznymi, o ich odkryciach, metodach wyszukiwania piłkarzy z polskimi korzeniami i dumie w chwilach, gdy widzą kolejne debiuty oraz występy w kadrach. Który z piłkarzy według nich ma największe szanse na przebicie się do pierwszej reprezentacji? Kto o programie „Gramy dla Polski” dowiedział się… w kościele? Dlaczego warto patrzeć, jak spisują się polskie drużyny młodzieżowe klubów ze Stanów Zjednoczonych? Ilu reprezentantów znaleziono w Internecie? Zapraszamy do oglądania i słuchania.

Tylko u nas

Zwycięstwa z europejskimi potęgami, takimi jak Niemcy, Portugalczycy czy Włosi? Wielkie mecze na turniejach, a może wygrane, po których młodzi Polacy podnosili puchary? W ostatniej dekadzie młodzieżowe reprezentacje Polski rozegrały wiele meczów, które mocno zapadły w pamięć kibiców. W 12. odcinku magazynu „Młoda Polska” prezentujemy nasz subiektywny wybór dziesięciu spotkań, które zapisały się w historii polskiej piłki młodzieżowej. A który z tych meczów wam utkwił w pamięci najmocniej? Piszcie w komentarzach!

Aktualności

Z sukcesami swoje towarzyskie turnieje kończyły reprezentacje Polski U-16 i U-17. Jedni i drudzy, kolejno z Izraela i Hiszpanii, wrócili z pucharami! W dziewiątym odcinku magazynu Młoda Polska zajmiemy się również nowym projektem Polskiego Związku Piłki Nożnej - Future PRO, skierowanym do późno dojrzewających zawodników. Przedstawiamy też plany reprezentacji młodzieżowych na najbliższe tygodnie.

Reprezentacja młodzieżowa U-16

Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 16 trenera Dariusza Gęsiora udanie rozpoczęła 2020 rok. Z kompletem punktów wygrała turniej w Izraelu, w trzech meczach tracąc tylko dwie bramki. – To na pewno dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami i czekającymi nas jesienią eliminacjami – mówią zgodnie młodzi zawodnicy, którzy okazali się lepsi od Gruzji (1:0), Białorusi (1:0) i Izraela (3:2).

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności