Udany weekend reprezentantów U-21. Debiuty oraz gol Klimali

Reprezentacja13.09.2020
Po dwóch arcyważnych zwycięstwach z Estonią (6:0) i Rosją (1:0) również ten weekend był bardzo udany dla młodzieżowych reprezentantów Polski. Kilku podopiecznych Czesława Michniewicza z kadry U-21 zaliczyło swoje pierwsze występy po letnich transferach, a jeden z nich strzelił swojego drugiego gola w sezonie.

Wyliczankę zacznijmy od debiutantów, czyli bohaterów letnich transferów. Przemysław Płacheta pojawił się na kwadrans przed końcem wyjazdowego spotkania Norwich City z Huddersfield, a jego nowy zespół zdołał w końcówce strzelić decydującego gola. Również kilkanaście minut otrzymał Robert Gumny, który zamienił Lech Poznań na Augsburg i zadebiutował w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec z Eintrachtem Celle, które przedstawiciel Bundesligi wygrał zdecydowanie (7:0). W tych samych rozgrywkach pierwszy oficjalny występ zanotował Bartosz Białek w Wolfsburgu, który pokonał Furstenwalde 4:1.

Z kolei w Szkocji swojego drugiego gola w tym sezonie strzelił inny napastnik młodzieżówki, Patryk Klimala, który pokonał bramkarza Ross County, a Celtic wygrał aż 5:0. Napastnik pojawił się w drugiej części spotkania.

W niedzielę w lidze francuskiej zadebiutował Radosław Majecki, którego klubem od lata jest AS Monaco. Podopieczni Niko Kovacza zmierzyli się z FC Nantes w trzeciej kolejce Ligue 1. Golkiper w drugiej połowie wpuścił strzał Ludovica Blasa, ale jego drużyna wygrała 2:1 dzięki trafieniom z pierwszej połowy. Przypomnijmy, że w czwartek mniej szczęścia miał drugi z bramkarzy U-21, Marcin Bułka, który popełnił błąd przy jedynym golu w meczu PSG z Lens.