Aktualności

U-21: Mecz towarzyski Polska – Białoruś w Suwałkach

Reprezentacja22.01.2020 
Podczas środowego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęto decyzję, iż towarzyski mecz reprezentacji Polski U-21 z Białorusią zostanie rozegrany 30 marca na Stadionie Miejskim w Suwałkach.

Cztery dni wcześniej drużyna Czesława Michniewicza rozegra spotkanie kwalifikacji mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021 przeciwko Łotwie. Po pięciu rozegranych meczach Polacy mają na koncie dziesięć punktów, na co złożyły się trzy zwycięstwa, remis i porażka. Biało-czerwoni zajmują drugie miejsce w tabeli grupy 5 z czterema punktami straty do prowadzącej Rosji, która rozegrała jednak już o jedno spotkanie więcej.

Dla drużyny Czesława Michniewicza marcowe spotkania będą pierwszymi w 2020 roku. W czerwcu nie czekają ich żadne mecze, a w zastępstwie odbędzie się zgrupowanie konsultacyjne w Grodzisku Wielkopolskim. We wrześniu Polacy zagrają z Estonią i Rosją, natomiast w październiku zmierzą się z Serbią i Bułgarią. W przypadku zakwalifikowania się do meczów barażowych o awans do mistrzostw Europy, te rozegrają w listopadzie.

Ramowy kalendarz reprezentacji Polski U-21 w 2020 roku:

27 marca: Polska – Łotwa (kw. mME)
30 marca: Polska – Białoruś (mecz towarzyski)
1-10 czerwca: zgrupowanie selekcyjne (Grodzisk Wielkopolski)
4 września: Estonia – Polska (kw. mME)
8 września: Polska – Rosja (kw. mME)
9 października: Serbia – Polska (kw. mME)
13 października: Polska – Bułgaria (kw. mME)

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności