Aktualności

[U-21] Czesław Michniewicz: Ta drużyna będzie się rozwijała

Reprezentacja11.10.2019 

– To było bardzo wyrównane spotkanie, w którym zmierzyły się zespoły na podobnym poziomie. Raz przewagę mieliśmy my, raz Rosjanie. Nie zabrakło naprawdę fajnych momentów, z bardzo dobrze budowanymi akcjami, ale były też słabsze chwile. Dla nas najważniejsze jest to, że strzeliliśmy dwa gole, choć bardzo żałujemy straconej bramki w doliczonym czasie gry – powiedział po zremisowanym 2:2 meczu z Rosją trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz.

– Patrząc przez pryzmat tego, że zwycięstwo wymknęło nam się z rąk w ostatniej chwili, zamiast bardzo dobrym, to spotkanie mogę określić tylko jako dobre. Takie mecze są wielką nauką zarówno dla całej drużyny, jak i dla każdego zawodnika indywidualnie. Dziś się smucimy, bo bardzo niewiele zabrakło do zwycięstwa, ale trzeba też spojrzeć na to w szerszej perspektywie. Ci chłopcy zdobywają międzynarodowe doświadczenie w takich meczach. Czasami są to doświadczenia przyjemne, czasami nieco mniej. Trzeba patrzeć w przyszłość i wyciągać naukę z każdego możliwego wydarzenia. Ta reprezentacja się dopiero tworzy i jestem przekonany, że będzie się rozwijała – dodał.

– Przed nami kolejny trudny mecz, zarówno dla nas, jak i naszego przeciwnika, Serbii. Spotkanie z Rosją kosztowało nas mnóstwo sił, a do kolejnego starcia mamy bardzo niedużo czasu. Nasi kolejni rywale grają zupełnie inaczej niż Rosjanie. Bazują na swoim wyszkoleniu technicznym, mają w składzie kilka indywidualności. Moi zawodnicy muszą się teraz zregenerować, odpocząć, a od soboty zaczynamy misję „Serbia”. Przeanalizujemy to, co wydarzyło się w Jekaterynburgu, na temat Serbów mamy już sporą wiedzę. Mam nadzieję, że na mecz w Łodzi przyjdzie wielu kibiców, by wesprzeć nas w tym pojedynku. Warto chodzić na mecze kadr młodzieżowych, bo grają w nich piłkarze, którzy mogą zrobić wielką karierę – zakończył.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności