Aktualności

U-15: Irlandia minimalnie lepsza, w czwartek rewanż

Reprezentacja20.11.2019 

Reprezentacja Polski do lat 15 prowadzona przez trenera Rafała Lasockiego przegrała mecz towarzyski ze swoimi rówieśnikami z Irlandii. Honorową bramkę dla biało-czerwonych zdobył Marcel Szymański w drugiej połowie. W czwartek drugie spotkanie, o godzinie 13.00 czasu polskiego.

Obie reprezentacje do tego dwumeczu przystępowały po październikowych meczach w ramach turnieju UEFA Development. Polacy zmagania na Pomorzu zakończyli na drugim miejscu. – Ta drużyna cały czas się uczy, to są tak młodzi zawodnicy, że wyniki nie są tu najważniejsze – powtarza trener Rafał Lasocki. O sile rywali biało-czerwonych świadczy fakt, że Irlandia swoje zmagania w ramach analogicznego turnieju zakończyła na pierwszym miejscu, pewnie wygrywając wszystkie trzy mecze, łącznie zdobywając piętnaście bramek. – Mamy zespół, który uwielbia atakować, postaramy się to wykorzystać – mówił przed potyczkami z Polską trener Irlandii, Jason Donohue, który zbliżające się mecze z Polską określał jako „bardzo trudne potyczki”.

Szkoleniowiec rywali nie pomylił się, co do reprezentacji Polski, jak i przebiegu meczu. Co prawda gospodarze do przerwy prowadzili, ale podopieczni Rafała Lasockiego napsuli wiele krwi bramkarzowi Conorowi Walshowi. W jednej sytuacji uratowała go nawet poprzeczka. Nie pomylił się natomiast Kevin Zeffi z Shamrock Rovers. 

Decydujący dla losów meczu był początek drugiej połowy. Gospodarze zdobyli drugą bramkę, a jej autorem był Cathal Heffernan z Cork City. Błyskawicznie odpowiedział Marcel Szymański, ale jak się później okazało, było to jedynie trafienie honorowe. Biało-czerwoni w drugiej połowie dokonali aż ośmiu zmian, co również wpłynęło na płynność gry. Do remisu jednak niewiele zabrakło.

Polacy będą mieć jeszcze okazję do rewanżu. W czwartek drugie spotkanie z reprezentacją Irlandii. Ponownie reprezentacje zagrają w Galway. Wypada mieć nadzieję, że tym razem ten kameralny obiekt dla graczy Rafała Lasockiego będzie bardziej przyjazny.

Irlandia – Polska 2:1 (1:0)

Bramki: Kevin Zeffi 36, Cathal Heffernan 50 – Marcel Szymański 51

Polska: 1. Jan Sobczuk – 2. Kamil Fura (65, 13. Mateusz Jasiński), 5. Bartosz Tomaszewski, 3. Konrad Magnuszewski (65, 15. Bartosz Krasuski) – 4. Mateusz Wójcik (65, 18. Michał Rosiak), 8. Kacper Masiak (55, 16. Oskar Jarocha), 7. Dawid Zięba (58, 20. Damian Wojdakowski), 10. Krystian Okoniewski (41, 17. Guercio Tomasso), 11. Oskar Kozdroń (41, 19. Marcel Szymański) –  6. Kacper Terlecki (41, 14. Bartosz Mikołajczyk), 9. Oliwier Sławiński.

 

 

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności