Reprezentacja U21 | mężczyźni

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Jak Bartosz Białek dał sobie nadzieję

15.12.2020

Środowy mecz Bayernu Monachium z Wolfsburgiem (godz. 20.30) można by reklamować jako starcie dwóch polskich napastników, ale porównywanie ich byłoby nie fair. Gdy Robert Lewandowski na koniec roku zbiera nagrody dla najlepszego piłkarza świata, Bartosz Białek dopiero buduje swoją reputację w Bundeslidze. Nie znaczy to jednak, że nie można podkreślić, że coraz lepiej mu to wychodzi.

15 października 2020 roku Maciej Stolarczyk oficjalnie został trenerem reprezentacji Polski U-21, a już ponad trzy tygodnie później rozpoczęło się zgrupowanie młodzieżowej kadry przed ostatnim meczem kwalifikacji do mistrzostw Europy U-21 z Łotwą. Nasze kamery towarzyszyły drużynie od pierwszego dnia w Opalenicy aż do końcowego gwizdka w spotkaniu w Łodzi. Zobaczcie, z czym zmagał się sztab szkoleniowy jeszcze przed pierwszym treningiem, ile nastąpiło zmian w powołaniach, a także jak wyglądały pierwsze dni Macieja Stolarczyka w reprezentacji Polski U-21. Tradycyjnie nie zabrakło scen z dnia meczowego. W materiale - oprócz selekcjonera - wypowiadają się również piłkarze: Patryk Dziczek (kapitan w pojedynku z Łotwą), Mateusz Bogusz oraz Michał Skóraś.

Reprezentacja Polski U-21 pod wodzą trenera Macieja Stolarczyka wygrała 3:1 z Łotwą w ostatnim meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021. Przepięknym trafieniem tuż na początku drugiej połowy popisał się Bartosz Białek. Następnie gole zapisali na swoim koncie Jakub Kiwior oraz wchodzący z ławki rezerwowych Patryk Klimala. Ostatnia bramka należała do gości, a honorowe trafienie zdobył Marko Regza.

Sporo działo się w życiu Bartosza Białka w ostatnich miesiącach. Transfer do VfL Wolfsburg, debiut w Bundeslidze, wreszcie powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski, efektowny gol w niej. Wyjątkowy, bo z przewrotki. Za sprawą 19-letniego napastnika biało-czerwoni przerwali opór Łotyszy, a sam Białek może z podniesioną głową wracać za zachodnią granicę, bo właśnie zaliczył debiutanckie trafienie w polskiej kadrze do lat 21.

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała Łotwę 3:1 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy. – Choć rywal jest ostatni w grupie, to wiedzieliśmy, że dobrze broni i to się potwierdziło w pierwszej połowie. Po przerwie przyspieszyliśmy pod ich polem karnym i dzięki temu strzeliliśmy gole. Wygraliśmy, więc cel na to spotkanie zostało spełniony – mówił Maciej Stolarczyk, trener reprezentacji.