PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Uczestnicy historycznych zgrupowań Akademii Młodych Orłów coraz śmielej poczynają sobie w zespołach występujących na poziomie centralnym. W sezonie 2019/20 na boiskach ekstraklasy oraz 1. i 2. ligi wystąpiło łącznie 31 zawodników, którzy jeszcze niedawno, mając po 12-13 lat, otrzymywali powołania na akcje szkoleniowe Polskiego Związku Piłki Nożnej.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

W programie „Jak oni trenują?” cyklicznie opowiadamy Wam o tym, co najciekawszego dzieje się w futbolu młodzieżowym w Polsce i w Programie Certyfikacji PZPN. W drugim odcinku odwiedziliśmy z naszymi kamerami klub ze Złotą Gwiazdką – Widok Skierniewice, by zobaczyć, jak świetnie rozwijają swoją bazę, na jakich wzorcach rozwijają młodzież i na co zamierzają przeznaczyć pieniądze z dofinansowania. W ramach Programu Certyfikacji i we wsparciu Ministerstwa Sportu niemal 600 szkółek otrzyma w tym roku 35 milionów złotych! Nie zabrakło też nadesłanych przez Was spektakularnych akcji!

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Kacper Hała w wieku 13 lat stracił nogę. Nie poddał się, a sposób na życie znalazł dzięki amp futbolowi. Z reprezentacją marzy, by zagrać w mistrzostwach Europy, a zawodowo chciałby zrobić prawo jazdy i jeździć tirami. By realizować cele, potrzebuje profesjonalnej protezy. W tym pomoże mu ponad 19 tysięcy uczestników charytatywnego biegu Poland Business Run. – Wspierają mnie już po raz drugi. To właśnie dzięki między innymi dzięki biegaczom czuję, że bariery nie istnieją – mówi 18–letni zawodnik Warty Poznań i reprezentacji Polski w amp futbolu.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Zagrali łącznie siedem meczów w ekstraklasie, które wystarczyły im do zdobycia czterech tytułów mistrzowskich. Każdy z nich ma w swojej kolekcji jeden złoty medal za wygranie naszej krajowej ligi, czyli dokładnie tyle samo co Robert Lewandowski czy Jakub Błaszczykowski. Macieja Bieleckiego, Jakuba Żurka, Łukasza Woźniaka oraz Kamila Rado łączy także to, że po osiągnięciu sukcesu nie zrobili większych karier. W różnych rolach do dzisiaj odnajdują się jednak w futbolu.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 63. część cyklu.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Kiedy obejrzymy w telewizji dowolny mecz Ligi Mistrzów, szybko dostrzeżemy, że piłka „chodzi jak po sznurku”. Podania są mocne i precyzyjne, a przyjęcie powoduje przyklejenie futbolówki do stopy. Następnego dnia idziemy na swój trening i przekonujemy się, że nie wszystko, co widzimy w telewizji da się przenieść w stu procentach do realnego świata. Nawet jeśli mówimy o absolutnych piłkarskich podstawach, czyli podaniach i przyjęciach piłki.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności