PKO Ekstraklasa

Praca w trudnych warunkach i radzenie sobie z problemami, gdy nie na wszystko mamy bezpośredni wpływ to najlepsza szkoła. Człowiek wówczas najlepiej się hartuje. Musisz wtedy podejmować szybkie decyzje. W takiej sytuacji musimy działać dynamicznie, ale z rozwagą. Musimy reagować, gdy otrzymujemy ciosy. Sztuką jest odpowiednie podejście do tego, aby móc je też oddawać. My to robimy swoją ciężką pracą – mówi Bogdan Zając, trener Jagiellonii Białystok, z którym porozmawialiśmy o jego pierwszych miesiącach w nowej roli. Specjalnie dla Łączy Nas Piłka!

Jeszcze w maju 2018 roku Sebastian Musiolik grał w piłkę w drugoligowym ROW Rybnik. Od transferu do Rakowa Częstochowa jego kariera nabrała błyskawicznego tempa – z pierwszej ligi trafił do ekstraklasy, a teraz występuje w Pordenone, we włoskiej Serie B. – Mój przykład to potwierdzenie, że wszystko jest możliwe. Dużo zawdzięczam trenerowi Markowi Papszunowi, który wyciągnął mnie z ROW–u – przyznaje 24–letni napastnik.

Niespodziewany przebieg miał pojedynek Legii Warszawa ze Stalą Mielec. Beniaminek prowadził od 5. minuty. W końcówce pierwszej połowy zespół Czesława Michniewicza trafił dwa razy, lecz przed przerwą był remis po kolejnym skutecznym karnym Macieja Domańskiego. Stal miała jeszcze trzecią jedenastkę, którą na bramkę zamienił Grzegorz Tomasiewicz. W sobotę Pogoń Szczecin pokonała 1:0 Zagłębie Lubin, a pięknego gola w samo okienko już w doliczonym czasie gry strzelił Michał Kucharczyk. Oglądaj skróty wszystkich meczów 14. kolejki PKO Ekstraklasy na Łączy Nas Piłka.