Centralna Liga Juniorów

Najważniejsza zagadka w Centralnej Lidze Juniorów jest już rozwiązana. Ze złotych medali cieszą się w Kielcach, natomiast w sobotę możemy poznać srebrnych medalistów, jak też mogą się rozstrzygnąć losy kolejnych, obok Elany Toruń, spadkowiczów. Decydować będzie o tym w dużej mierze mecz Śląska Wrocław z GKS-em Bełchatów. To spotkanie pokażemy na Łączy Nas Piłka w sobotę od godziny 12:00.

Korona Kielce już na trzy kolejki przed końcem rozgrywek CLJ zapewniła sobie mistrzostwo, ogrywając wicelidera, Śląsk Wrocław 3:0. Zespół Marka Mierzwy w tym roku wręcz zdemolował konkurencję, wygrał dziewięć meczów, a dwa zremisował. Mocnym punktem „żółto-czerwonych” był kapitan Mateusz Bartosiak, wychowanek TOP 54 Biała Podlaska.

Kielce dużo więcej spodziewały się w tym sezonie po zespole seniorów, ale przeżyły zawód, bo podopieczni Gino Lettierego nie dostali się do grupy mistrzowskiej w ekstraklasie. Dumą miasta stała się drużyna Marka Mierzwy, która w Centralnej Lidze Juniorów kroczyła od wygranej do wygranej i mecz ze Śląskiem Wrocław mogła nawet przegrać 0:3, bo to też przypieczętowałoby tytuł mistrza Polski.

Na celebrację mistrzostwa Centralnej Ligi Juniorów jeszcze nie jest pora, bo Koronie Kielce przeszkodził Śląsk Wrocław, który wygrał swoje spotkanie z Górnikiem Zabrze. Jednak obecny lider tabeli pokazał pełną siłę w swoim meczu z Wisłą Kraków w Zabierzowie. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze próbowali odpowiadać rywalom, lecz faworyt do przerwy prowadził dwoma bramkami, a przy wyższej skuteczności mogłoby się skończyć wynikiem większym, niż ostateczne 3:0 dla gości. Bramki zdobywali Prętnik, Szelągowski i Piróg. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z tego spotkania, która odbyła się na kanale "Łączy Nas Piłka".