Sensacja stała się faktem. Skazywani przed sezonem na walkę o utrzymanie piłkarze Leicester City we wspaniałym stylu, rozbijając Everton 3:1 (2:0), podsumowali świetną grę w całych rozgrywkach, po czym odebrali zasłużone trofeum za mistrzostwo Premier League. W dzisiejszym meczu pełne 90 minut w barwach „Lisów” rozegrał Marcin Wasilewski. To drugi Polak w historii, który sięgnął po najważniejszy puchar w angielskim futbolu.

Reprezentacja A

Wygrać różnicą trzech bramek. To cel Dynama Kijów i Łukasza Teodorczyka w dzisiejszym spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem City. – Przeanalizowaliśmy nasze błędy z pierwszego spotkania i chcemy odrobić straty – powiedział na konferencji prasowej trener Polaka Serhij Rebrow. Niemal pewne jest, że zobaczymy „Teo” ponownie od pierwszych minut, gdyż urazu mięśnia przywodziciela nabawił się Junior Moraes.

Kapitalne recenzje po poniedziałkowym meczu 19. kolejki Premier League z Crystal Palace zebrał Łukasz Fabiański. Zespół Swansea City zremisował na Selhurst Park 0:0 i nie byłoby cennego punkty, gdyby nie bramkarz reprezentacji Polski, który w fantastyczny sposób obronił dwa strzały i po raz w piąty w tym sezonie zachował czyste konto. „Fabian” otrzymał najwyższe noty i otrzymał miano bohatera meczu.

Dzisiaj o godzinie 16:00 naprzeciw siebie staną dwaj reprezentanci Polski. Areną zmagań podopiecznych Nawałki będzie walijskie Liberty Stadium, które jest domem Swansea i Łukasza Fabiańskiego. W gości przyjeżdża Artur Boruc i wraz ze swoimi „Wisienkami” spróbuje przełamać ligową niemoc. W tym z pewnością nie pomogą „Łabędzie” Garry’ego Monka, które także przechodzą kryzys formy. Zapowiada się walka na całego