Reprezentacja młodzieżowa U-17

W dniach 6-10 września w Warszawie, Sulejówku oraz Ząbkach rozegrana zostanie kolejna edycja Pucharu Syrenki. Oprócz reprezentacji Polski do lat 17, wezmą w niej udział zespoły Gruzji, Finlandii, Anglii, Norwegii, Szwajcarii, Rumunii oraz Austrii. Poznaliśmy już terminarz rozgrywek, który można znaleźć w załączniku poniżej.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Kamil Grabara najpierw przedłużył kontrakt z Liverpoolem, a następnie został wypożyczony na sezon do Huddersfield Town FC, spadkowicza z Premier League. – Szanuję rywali do miejsca w składzie, ale jednocześnie patrzę na siebie i zrobię wszystko, by być numerem jeden w bramce. Chcę być nim od pierwszego meczu i grać w każdym kolejnym – twierdzi Kamil Grabara.

Kto został najskuteczniejszym zawodnikiem? Której drużynie udało się zdobyć najwięcej bramek? Jak radzili sobie biało-czerwoni w fazie grupowej? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym quizie o zakończonych mistrzostwach Europy U-21, które zwyciężyli Hiszpanie. Aby przejść do quizu wystarczy kliknąć TUTAJ.

Reprezentacja Hiszpanii wywalczyła tytuł mistrza Europy do lat 21. W finałowym meczu, rozgrywanym w Udine, pogromcy reprezentacji Polski pokonali Niemcy 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Fabian Ruiz i Dani Olmo, drużyna Stefana Kuntza odpowiedziała trafieniem Nadiema Amiriego.

Reprezentanci Polski U-21 mają za sobą udział w mistrzostwach Europy. Dla dużej części z nich turniej finałowy był zwieńczeniem przygody z drużyną narodową w tej kategorii wiekowej. W kolejnych kwalifikacjach występować będą bowiem piłkarze urodzeni w roku 1998 i młodsi. Jak radzili sobie w kadrze U-21 zawodnicy, których już w niej nie zobaczymy?