Aktualności | EURO 2016

Za reprezentacją Polski trudny mecz z Ukrainą, ale najważniejsze, że zwycięski i dający nam upragniony awans do 1/8 finału EURO 2016, w którym zmierzymy się w sobotę w Saint-Étienne ze Szwajcarią. Nasz rywal ma o dwa dni odpoczynku więcej, a biało-czerwoni dziś zaczną intensywną regenerację. – Będziemy gotowi – zapewnia selekcjoner Adam Nawałka.

Reprezentacja A

To było piorunujące kilka minut w wykonaniu skrzydłowego reprezentacji Polski, Kamila Grosickiego. 27-latek dostał dziś od trenera Rennes szansę dopiero w 82. minucie spotkania – jego zespół przegrywał wtedy 0:1. Co zrobił Polak? Najpierw miał spory udział przy bramce wyrównującej, a trzy minuty później sam, precyzyjnym strzałem, zapewnił drużynie trzy punkty!

Skrzydłowy reprezentacji Polski, Kamil Grosicki, miał ogromny udział w wygranej Stade Rennes w dzisiejszym spotkaniu z GFC Ajaccio. Gdy po jego akcji w drugiej minucie doliczonego czasu gry piłka wpadła do bramki gości, gol został początkowo zaliczony 27-letniemu Polakowi. Dopiero powtórki wykazały, że jako ostatni futbolówki dotknął obrońca rywali, Roderic Filippi. To było jedynie trafienie w tym meczu.

Kamil Grosicki jest bardzo bliski kolejnego wyróżnienia. Bramka, którą Polak zdobył w sobotnim spotkaniu z Troyes prowadzi w głosowaniu prestiżowego dziennika L’Equipe na najlepszego gola 21. kolejki Ligue 1. Mimo że „Grosik” wygrywa, nadal potrzebuje Waszej pomocy! Zwycięzcę poznamy już w czwartek! Aby przejść do głosowania wystarczy kliknąć >>>TUTAJ<<<.

Kamil Grosicki od paru tygodni przyzwyczaił nas do tego, że jeśli we francuskiej ekstraklasie trafia do bramki rywala, to są to gole naprawdę rzadkiej urody. Nie inaczej było w sobotę, gdy pomocnik reprezentacji Polski po efektownej indywudalnej akcji pokonał bramkarza Troyes. Dziś dziennik L'Équipe wyróżnił go wśród autorów najpiękniejszych bramek 21. kolejki Ligue 1.