PKO Ekstraklasa

Nie ma skuteczniejszego polskiego zawodnika w PKO Ekstraklasie od Kamila Bilińskiego. Napastnik beniaminka Podbeskidzia Bielsko-Biała odpowiada za połowę bramek drużyny. Z pięcioma golami jest w czołówce ligowych strzelców. – Bramki to najlepszy sposób wyrażenia wdzięczności za grę. Cieszę się, że mogę pomagać drużynie, choć stać mnie na więcej – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

W ciągu ostatnich trzech lat Dawid Szymonowicz grał już w pięciu klubach, choć nadal jest zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Liczy, że czwarte wypożyczenie do Cracovii będzie ostatnim i w krakowskim zespole zostanie na dłużej. – W 2016 roku trener Michał Probierz dał mi szansę debiut w ekstraklasie i mam nadzieję, że u tego szkoleniowca się rozwinę – mówi stoper Cracovii, która w sobotę (godz. 12:30) zagra zaległe spotkanie 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski ze Świtem Szczecin.

W pierwszym meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań wygrała na wyjeździe ze Stalą Mielec. Jedynego gola strzelił w 88. minucie Mateusz Kuzimski. Drugie sobotnie starcie to już dominacja Cracovii, która ograła u siebie Jagiellonię Białystok 3:1. W niedzielnym hicie ekstraklasy Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Lecha Poznań. Pięknego gola strzelił 19-letni debiutant w zespole Czesława Michniewicza – Kacper Skibicki. Oglądaj skróty spotkań na Łączy Nas Piłka!