Federacja

W ramach cyklu wydawniczego Narodowego Modelu Gry Polski Związek Piłki Nożnej ma przyjemność zaprezentować kolejny suplement, tym razem dotyczący Przygotowania Psychologicznego. Jest on dostępny za darmo do pobrania, a przygotowany został przez psychologa sportu Pawła Habrata oraz trenerów Piotra Stokowca i Łukasza Smolarowa. Przedstawiamy fragment wstępu przygotowany przez autorów tego suplementu NMG.

Federacja

Zajmowanie się piłką nożną, najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie i ukochanym sportem wszystkich Polaków to szczególne wyzwanie, a także duma, zaszczyt i zarazem wielka odpowiedzialność. Świadomi tej sytuacji, z największą powagą i pasją przystąpiliśmy do opracowania strategii rozwoju piłki nożnej w Polsce na najbliższe lata.

Sędziowie

Spotkanie Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain – Instanbul Basaksehir zostało przerwany w 14. minucie, po tym gdy piłkarze mistrza Turcji oskarżyli rumuńskiego sędziego o rasizm. W proteście opuścili boisko. Poparli ich też piłkarze PSG. Mecz nie został już wznowiony, a ustalono, że zostanie dokończony w środę o godz. 18:55. Zmianie uległa obsada sędziowska. Arbitrem głównym będzie Holender Danny Makkelie. Na liniach pomagać mu będą rodak Mario Diks i Polak Marcin Boniek. Na sędziego technicznego wyznaczono zaś kolejnego z Polaków – Bartosza Frankowskiego. Jakub Winkler będzie z kolei rezerwowym arbitrem liniowym.