MOBILNA AMO - LUBELSKIE

Aktualności

Trenerzy Mobilnej AMO z licencją Trenerów Edukatorów rozwiń

Pragniemy poinformować, iż Trenerzy Mobilnej AMO w województwie Lubelskim Paweł Dzięgiel i Michał Świerszcz w poprzednim tygodniu ukończyli kurs edukatorów w Szkole Trenerów PZPN zlokalizowanej w Białej Podlaskiej i finalnie otrzymali licencję Trenerów Edukatorów. Zdobytą podczas kursu wiedzę chcemy wykorzystać do szeroko pojętej edukacji trenerów (kursy, wykłady, warsztaty, wizyty edukacyjne) w naszym województwie.

Półroczne podsumowanie aktywności Mobilnej Akademii Młodych Orłów rozwiń

Za chwilę wakacje – dla nas trenerów to chwila odpoczynku w rodzinnym gronie, naładowanie akumulatorów i powrót do swojego trenerskiego środowiska. W owym opisie podsumowaliśmy działania zespołu Mobilnej AMO w województwie Lubelskim w okresie od stycznia do czerwca:

- klasyczne szkolenia dla powiatów: wykład + trening pokazowy (realizacja tematu nr. 12 – „Planowanie procesu szkolenia”)
- edukacyjne wizyty monitorujące w szkółkach certyfikowanych
- psychoedukacja – prowadzenie warsztatów dla rodziców
- prowadzenie treningów pokazowych w szkółkach certyfikowanych
- obserwacja zimowych obozów na terenie całego województwa
- obserwacja konsultacji i meczy reprezentacji województwa kat. D1
- obserwacja meczów ligowych kat. D1 i D2
- prowadzenie warsztatów dla zawodników i trenerów podczas turniejów zimowych
- uczestnictwo w zimowej akademii młodych orłów
- aktywny udział w grupie roboczej PZPN
- aktywny udział w organizacji dnia dziecka w KPRM – Warszawa
- udział w konferencjach szkoleniowych organizowanych przez LZPN
- udział w turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku
- szkolenie dedykowane dla kadry Mobilnej AMO - Warszawa
- szkolenie dedykowane dla trenerów Mobilnej AMO podczas wiosennej akademii młodych orłów - Bydgoszcz
- aktywny udział w makroregionalnym szkoleniu dla trenerów edukatorów - Kraków
- aktywny udział w kursie dla trenerów edukatorów – Biała Podlaska

Podsumowując przez okres półroczny od stycznia do czerwca uczestniczyliśmy w wielu formach edukacji skierowanej do nas by w późniejszym czasie wejść na wyższy poziom i sprawnie przekazywać wiedzę trenerom w naszym województwie.

Ostatnie szkolenie dotyczące planowania procesu szkolenia za nami. A co nas czeka....? rozwiń

W poprzednim tygodniu w Tomaszowie Lubelskim na obiektach Tomasovii odbyło się ostatnie szkolenie przed przerwą wakacyjną. Celem spotkania było zapoznanie miejscowych trenerów z tematyką „Planowanie procesu szkolenia”. W treningu pokazowym uczestniczyli uzdolnieni zawodnicy rocznika 2011 – orlik starszy z klubu Tomasovia Tomaszów Lubelski. Tematem lekcji było „identyfikowanie wolnej przestrzeni w działaniach indywidualnych i grupowych”. Cała jednostka oparta była na celowości i dodatkowo podkręcona zasadami gry. Kolejnym zagadnieniem na szkoleniach Mobilnej AMO będzie „Budowa jednostki treningowej”. Planowane rozpoczęcie szkoleń z owym tematem nastąpi po wakacjach w miesiącu wrzesień, na które już teraz serdecznie zapraszamy. W okresie wakacyjnym nasze działania skupiać będą się na: obserwacji zawodników podczas obozów sportowych, uczestnictwo w letniej akademii młodych orłów oraz wizytach edukacyjnych. Ze sportowym pozdrowieniem Trenerzy Mobilnej AMO.

Zmodyfikowany obszar działania Mobilnej Akademii Młodych Orłów rozwiń

W ostatnim czasie struktura działania Mobilnej Akademii Młodych Orłów została zmodyfikowana. Wszystko po to, aby realnie pomóc trenerom/klubom/innym podmiotom szkolącym w ich codziennym środowisku.
Obecnie oferujemy pomoc klubom w postaci:
1. Klasyczne szkolenie w niezmienionej formule (szkolenie teoretyczne zintegrowane z warsztatami+trening pokazowy i gra selekcyjna dla kat. E2-D1)
2. Wizyta edukacyjna (obserwacja treningu klubowego i wspólne omówienie treści zajęć z trenerem prowadzącym po zakończonej jednostce treningowej)
3. Wizyta edukacyjna (trening pokazowy trenerów Mobilnej AMO wraz z trenerem klubowym)
4. Szkolenie teoretyczne dla rodziców młodych adeptów w kontekście budowania relacji na linii rodzic-trener i wspierania zawodników.
Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby skorzystać z powyższych działań trenerów Mobilnej AMO zapraszamy do bezpośredniego kontaktu:

Trenerzy Mobilnej AMO
Paweł Dzięgiel tel. 501 558 960
Michał Świerszcz tel. 501 559 109

Wnioski ze szkoleń Mobilnej AMO przeprowadzonych w grudniu rozwiń

W grudniu nie wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Szkolenia w powiecie włodawskim i łęczyńskim ze względy na sytuację z covid 19 zostały przełożone na inny termin. Na przestrzeni miesiąca udało się zorganizować 3 szkolenia. Mobilna AMO odwiedziła kolejno powiaty: kraśnicki, krasnostawski i lubartowski. Łącznie w tych trzech szkoleniach, mieliśmy przyjemność spotkać się 24 trenerami. Najwyższą frekwencją może pochwalić się powiat lubartowski(9 szkoleniowców). 1 zawodnik został wyróżniony i umieszczony w systemie skautingowym PZPN (ISOS). Ponadto, oprócz szkoleń związanych z tematyką "Planowanie procesu szkolenia" przeprowadziliśmy 4 wizyty edukacyjne i oczywiście współorganizowaliśmy coroczną konferencję Grassrooots. Zachęcamy do kontaktu wszystkie kluby, które chciałyby zostać objęte merytoryczną, aktywną pomocą w obszarze prowadzenia zajęć treningowych. Trenerzy PZPN udadzą się na wizytę edukacyjną, aby wspomóc trenerów w ich codziennej pracy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w kluczową pomoc przy organizacji wydarzeń. Do zobaczenia w Nowym Roku!

Podsumowanie działań Mobilnej AMO w listopadzie rozwiń

W listopadzie zakończyliśmy spotkania związane z tematyką etapizacji szkolenia, jednocześnie rozpoczęliśmy cykl szkoleń skupiających się na niezwykle istotnym obszarze, jakim jest planowanie procesu szkolenia. Łącznie przeprowadzonych zostało 7 szkoleń: w Lublinie, Zamościu, Puławach(dziewczęta), Tomaszowie, Białej Podlaskiej, Frampolu i Hrubieszowie. 1 szkolenie(powiat włodawski) nie doszło do skutku, ze względów związanych z pandemią covid-19. Należy wspomnieć, że przeprowadzono również 4 wizyty edukacyjne, których znaczenie i wartość szkoleniową regularnie podkreślają trenerzy klubowi. Podsumowując, w szkoleniach wzięło udział 81 trenerów. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na zaangażowanie i aktywność trenerów w Zamościu, gdyż tam frekwencja była najwyższa(22 szkoleniowców). Gratulujemy. W treningach i grach selekcyjnych wzięło udział 112 zawodników i zawodniczek. 2 z nich zostało zostało umieszczonych w systemie skautingowym ISOS. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji szkoleń. Wasze wsparcie i otwartość jest nieoceniona. Do zobaczenia!!!

Kontynuacja szkoleń "Etapizacja szkolenia"- październik w liczbach rozwiń

W październiku kontynuowaliśmy szkolenia związane z etapizacją szkolenia od kategorii G2 do D1. Odwiedziliśmy kolejno powiaty: łęczyński, łukowski, parczewski, opolski, radzyński, puławski, świdnicki i rycki. W spotkaniach wzięło udział 72 szkoleniowców. Najlepsza frekwencja została odnotowana w powiecie łukowskim(17), natomiast najmniej trenerów przybyło na szkolnie powiecie łęczyńskim(4). W grach selekcyjnych i treningach pokazowych, których tematem przewodnim była nauka gry w obronie w działaniach indywidualnych i grupowych wzięło udział 128 zawodników. 7 z nich zostało wyróżnionych i wpisanych do systemu skautingowego ISOS. Najkorzystniej pod względem sportowym zaprezentowali się zawodnicy Górnika Łęczna(E1), podopieczni trenera Michała Kowalczyka. Gratulujemy. Dziękujemy za udział w szkoleniach i za aktywność w części warsztatowej, której ważność regularnie podkreślacie. Należy również podziękować każdej osobie, która przyczyniła się do organizacji spotkań. Dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współprace. Do zobaczenia na kolejnych szkoleniach Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

"Etapizacja szkolenia" - podsumowanie szkoleń przeprowadzonych we wrześniu rozwiń

We wrześniu wznowiliśmy szkolenia w terenie. Nic tak nie motywuję do dalszej pracy i rozwoju, niż spotkania na żywo z trenerami, rozmowy o szkoleniu dzieci i młodzieży i wzajemna inspiracja. Tematem przewodnim była "Etapizacja Szkolenia". Konferencje odbyły się kolejno w powiatach: bialskim, chełmskim, biłgorajskim, hrubieszowskim, kraśnickim, krasnostawskim, janowskim i lubartowskim. W spotkaniach wzięło udział 68 trenerów. Najlepsza frekwencja szkoleniowców była w powiecie lubartowskim(16), natomiast na drugim biegunie znalazł się powiat hrubieszowski(4). W treningach pokazowych i grach selekcyjnych wzięło udział 128 zawodników z kategorii E1 i D2. Najkorzystniej pod kątem sportowym zaprezentowali się zawodnicy z powiatu krasnostawskiego, z klubu sportowego Jedynka Krasnystaw rocznik 2010 trenera Mariusza Wróbla. Podsumowując miesiąc w kontekście obszaru selekcyjnego, do Internetowego Systemu Skautingu i Obserwacji zostało wpisanych łącznie 5 zawodników. Dziękujemy za pomoc w organizacji szkoleń wszystkim zaangażowanym trenerom i zapraszamy na kolejne konferencje Mobilnej AMO.

Działania Mobilnej AMO w czasie wakacji rozwiń

W okresie lipiec-sierpień 2021 Mobilna Akademia Młodych Orłów realizuje działania w następujących obszarach:

1. Wizyty edukacyjne - których celem jest obserwacja zajęć treningowych, jak również wsparcie merytoryczne dotyczące obszaru metodyczno-coachingowego treningu.
2. Treningi pokazowe połączone z grą selekcyjną zawodniczek i zawodników (kategorie E2-D1)
3. Udział w zgrupowaniu Letniej Akademii Młodych Orłów

Jeśli jesteście zainteresowani przyjazdem trenerów Mobilnej AMO do Waszego Klubu w różnej formie, zapraszamy do kontaktu:
Paweł Dzięgiel
Tel. 501558960
e-mail: pawel.dziegiel@pzpn.pl

Jednocześnie bardzo Wam dziękujemy za kolejny sezon wspólnej współpracy. Miniony rok był okresem, kiedy musieliśmy wszyscy być elastyczni i dopasowywać się do zmieniającej się rzeczywistości. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku.

Wizyty edukacyjne i treningi pokazowe realizowane przez zespół Mobilnej AMO rozwiń

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska trenerskiego oraz podmiotów biorących udział w Programie Certyfikacji PZPN, a także tych, którzy chcą nieustannie się rozwijać i myślą o dołączeniu do programu w niedalekiej perspektywie, zwracamy się z propozycją wsparcia w zakresie merytorycznego i praktycznego obszaru treningu poprzez przyjazd do Państwa i przeprowadzenie wizyty edukacyjnej oraz treningu pokazowego. Jako trenerzy Mobilnej AMO, na zaproszenie danego klubu, przyjedziemy na Państwa zajęcia, przeprowadzimy obserwację 2 jednostek treningowych i ocenimy część merytoryczną przeprowadzonego treningu. Po zakończeniu danej jednostki szczegółowo omówimy zajęcia z trenerami prowadzącymi według arkusza wizyty monitorującej, analogicznie jak ma to miejsce w przypadku przyjazdu Trenerów Monitorujących z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Kolejna wizyta będzie związana z treningiem pokazowym realizowanym przez trenerów PZPN, połączonym z grą selekcyjną (kategorie od E2 do D1). Celem selekcji jest umieszczenie najzdolniejszych zawodników i zawodniczek w internetowym systemie skautingu i obserwacji, co wiąże się min. z rekomendacją ich do kadr wojewódzkich. Zapraszamy do kontaktu