19
E. Davids
12
R. de Boer
14
P. van Vossen
17
P. van Hooijdonk
15
P. Bosvelt
To był mecz bliźniaków, ale tylko w polskim zespole bracia zagrali od pierwszego gwizdka. W starciu Marcina (po lewej) i Michała Żewłakowów oraz Franka i Ronalda de Boerów górą byli Holendrzy.
Marcin Żewłakow w walce o piłkę z Jaapem Stamem. Napastnik Excelsioru Mouscron w pierwszej połowie zmarnował kilka okazji do zdobycia bramki i na drugą już nie wyszedł. Zmienił go Radosław Gilewicz.
Piłkarz, w którego ciele płynęła krew wielu nacji i kultur. Podkreślał, że jest Felaszem, czyli potomkiem wywodzącego się z Etiopii ludu, który już w starożytności przeszedł na judaizm. Urodził się jednak w Ameryce Południowej, a konkretnie w Surinamie, który wówczas jeszcze był holenderską kolonią. Skośne oczy odziedziczył po dziadku ze strony matki, Chińczyku. Do Europy wyemigrował z rodzicami jako dziecko i już jako nastolatek stał się jedną z gwiazd Ajaksu. Z klubem z Amsterdamu sięgnął po Puchar Zdobywców Pucharów i Puchar UEFA, zdobył też mistrzostwo i Puchar Holandii. Ma na koncie też tytuł mistrza Europy, choć cały pamiętny dla Pomarańczowych turniej z 1988 roku przesiedział na ławce.
Jeden z trzech polskich piłkarzy, którzy wybiegli na boisko w podstawowym składzie, na co dzień grających wówczas w lidze holenderskiej. Oprócz Dudka byli to: jego kolega z Feyenoordu Rotterdam Tomasz Rząsa oraz Tomasz Iwan z PSV Eindhoven (co ciekawe, w ekipie Oranje jedynym reprezentantem Eredivisie, który zagrał od pierwszego gwizdka, był Aron Winter z Ajaksu). Polski bramkarz mógł się wykazać już na początku meczu, kiedy zatrzymał szarżującego na bramkę Dennisa Bergkampa. Potem jeszcze udanie interweniował po strzałach Phillipa Cocu i Franka de Boera. Raz uratowała go poprzeczka, gdy z linii pola karnego huknął Boudewijn Zenden. Trzy razy jednak musiał sięgnąć po piłkę do siatki, choć żaden ze straconych goli nie obciąża jego konta.
► Trzeci w historii mecz reprezentacji rozegrany w Lozannie i pierwsza porażka
► Szósty mecz reprezentacji rozegrany na terytorium Szwajcarii, bilans 2-2-2, bramki 12-11
► 14. mecz reprezentacji przeciwko Holandii, bilans 3-6-5, bramki 15-19, druga kolejna porażka 1:3
► Piąty mecz Jerzego Engela w roli selekcjonera reprezentacji Polski
► 30. występ w reprezentacji Tomasza Iwana
► Towarzyski mecz nr 300 reprezentacji ze straconą bramką
► Debiut i zarazem ostatni mecz w reprezentacji Mariusza Pawlaka (był na boisku zaledwie przez 4 minuty)
► Debiutancki gol Pawła Kryszałowicza w 5. występie w reprezentacji
► Zagrało 17 zawodników z 13 klubów
► Po tym meczu bilans bramkowy w meczach czerwcowych stał się ujemny: 121-122
► 50. mecz reprezentacji ze straconą bramką w czerwcu