Reprezentacja A

Co tydzień uderza we mnie porcja cytatów z Maurizio Sarriego, który widzi Piotra Zielińskiego dokładnie tak, jak wszyscy, którzy patrzą na niego z bliska. Wyobrażam go sobie (Sarriego) jak pali papierosa (to akurat łatwe, bo wypala minimum dwie paczki dziennie), siedzi na ławeczce w Ząbkowicach Śląskich i patrzy.

Reprezentacja Polski w najważniejszym meczu piłkarskiej jesieni wygrała na gorącym terenie w Bukareszcie 3:0 z Rumunią w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018. Pierwszą bramkę po pięknej solowej akcji zdobył w pierwszej połowie Kamil Grosicki. W 82. minucie na 2:0 podwyższył niezawodny Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych ustalił też wynik meczu celnym strzałem z rzuty karnego w samej końcówce. Podopieczni Adama Nawałki zostali samodzielnym liderem grupy E. Mają na koncie 10 punktów.

Razvan Rat z Szachtarem Donieck zdobywał w 2009 roku Puchar UEFA. 35-letni rumuński obrońca występował też m.in. w West Hamie, PAOK Saloniki, a w drużynie narodowej zaliczył 113 meczów i udział w finałach ME 2008 i 2016. Po nieudanym tegorocznym turnieju we Francji Rat zapowiedział, że nadal chce grać dla kraju, ale został pominięty przez Christopha Dauma przy powołaniach na jesienne spotkania eliminacji mistrzostw świata 2018. Na wiosnę liczy na powrót do kadry i jest już po rozmowie z obecnym selekcjonerem.

Kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski, strzelił dwa gole dla Bayernu Monachium w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z PSV Eindhoven. „Lewy” trafiał do siatki w 34. i 73. minucie. Robert był nawet bliski zdobycia hat-tricka, ale w końcówce jego piękny strzał najpierw odbił się od poprzeczki, a później od słupka. Honorowego gola dla PSV strzelił Santiago Arias.

Przez całą karierę związany z ormiańską piłką nożną. Nawet wtedy, gdy opuszczał Armenię i jechał do Libanu, to po to, by trenować tam zespół reprezentujący ormiańską diasporę – Homenmen Bejrut. W przeszłości jego drogi zdążyły się już przeciąć z reprezentacją Polski. Do ormiańskiej kadry wraca po prawie 15 latach przerwy, ale zadanie znów ma takie samo, jak przed laty – namieszać w swojej grupie eliminacyjnej do mistrzostw świata. Poznajcie trenera Armenii – Warużana Sukiasjana.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Dziś oficjalnie dowiedzieliśmy się, że losowanie fazy grupowej turnieju finałowego mistrzostw Europy do lat 21 odbędzie się 1 grudnia 2016 r. w niezwykle efektownej lokalizacji – w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Poniżej prezentujemy trzy filmy promocyjne, dzięki którym możecie z bliska poznać ten nowoczesny obiekt, otwarty w stolicy Małopolski w październiku 2014 roku.

Lokalny Komitet Organizacyjny mistrzostw Europy do lat 21, które zostaną rozegrane w czerwcu 2017 r. w sześciu polskich miastach, z przyjemnością informuje, że losowanie fazy grupowej turnieju finałowego odbędzie się 1 grudnia 2016 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Umowa między PZPN a operatorem obiektu została już podpisana.