FORTUNA 1. Liga

Jeśli coś się sprawdza, to czemu nie iść dalej tym tropem? Z tego założenia wyszli działacze Zagłębia Sosnowiec, zatrudniając Terence'a Makengo, który może być następcą Vamary Sanogo. Ten 21-latek okazał się dla klubu z Sosnowca żyłą złotą, bo niedawno został sprzedany do Legii Warszawa za ponad milion złotych. Jego krajan ma jeszcze lepsze CV. W końcu był najmłodszym piłkarzem, jaki podpisał kontrakt z AS Monaco!

FORTUNA 1. Liga

Jesień w I lidze należała do Damiana Kądziora. Pomocnik Wigier Suwałki robił furorę na zapleczu LOTTO Ekstraklasy. Imponował przede wszystkim ofensywnym stylem gry, który przyniósł efekt w postaci wielu bramek i jeszcze większej liczbie asyst. Nie było więc zaskoczenia, gdy odebrał nagrodę w plebiscycie „Piłki Nożnej” dla najlepszego I-ligowca roku. – Narzeczona rok temu przeczuwała, że to ja zdobędę tę nagrodę. Spełniłem marzenie swoje i ojca, który aż się popłakał ze wzruszenia – mówi Kądzior w specjalnie rozmowie z Łączy Nas Piłka.

FORTUNA 1. Liga

Osiem bramek i aż jedenaście asyst – obok takich statystyk nie można przejść obojętnie. Liczby Damiana Kądziora zrobiły na wszystkich wrażenie. Pomocnik Wigier był objawieniem rundy jesiennej I ligi i jej najlepszym piłkarzem. – Suwałki najwyraźniej mu służą – mówią o nim. Mroźny klimat Suwalszczyzny zahartował chłopaka urodzonego w Białymstoku.

FORTUNA 1. Liga

Oczy wielu kibiców, zwłaszcza tych z Górnego Śląska, w najbliższą niedzielę będą zwrócone na ulicę Bukową w Katowicach. Tam będzie się rozstrzygać pierwszoligowa rywalizacja o miano drużyny numer jeden w tym mieście. GKS czy Rozwój? Jednym z „ambasadorów” tego meczu mógłby być Tomasz Wróbel, dzisiaj piłkarz Rozwoju, wcześniej związany jednak z GKS-em i nieukrywający sympatii do klubu z Bukowej.

FORTUNA 1. Liga

Po świetnej rundzie jesiennej drużyny, zewsząd płynęły ochy i achy. W końcu nie często zdarza się, aby beniaminek I ligi walczył o Ekstraklasę. Wiosną byli w grze o finał Pucharu Polski, ale w lidze przygaśli. Punktem zwrotnym ma być ostatnia wygrana z Sandecją Nowy Sącz. – Nie ma co ukrywać, rozbudziliśmy apetyty kibiców po jesieni. Ale nie dajmy się zwariować! – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka obrońca Zagłębia Sosnowiec, Krzysztof Markowski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności