Aktualności

Reprezentanci Polski w FIFA 21. Imponujące liczby!

Specjalne13.10.2020 
Jakże oczekiwana przez wszystkich kibiców piłkarskich gra FIFA 21 jest już dostępna na rynku! Postanowiliśmy sprawdzić, jak w nowej odsłonie serii EA Sports, jawi się reprezentacja Polski i jak przedstawiają się najlepsi zawodnicy w biało-czerwonych barwach.

O tym, że największe umiejętności ma Robert Lewandowski, najlepszy piłkarz i napastnik sezonu UEFA 2019/20, wie każdy. 91 OVR oczywiście odpowiada jego umiejętnościom, to przecież triumfator Ligi Mistrzów i król strzelców tych rozgrywek. Co ciekawe, karta „Lewego” oceniona jest także jako trzecia najsilniejsza postać w FIFA 21 w trybie Ultimate Team. Polak zaliczył duży awans w oczach twórców gry, bowiem rok temu sklasyfikowany był na 15. miejscu.W nowej wersji znalazł się zaś w TOP 3, a wyżej ocenieni od Lewandowskiego zostali tylko Cristiano Ronaldo (92 OVR) i Lionel Messi (93 OVR). Warto dodać, że w TOP 10 znaleźli się także: 4. Kevin De Bruyne (Belgia, Manchester City,  91 OVR), 5. Neymar (Brazylia, Paris Saint-Germain FC, 91 OVR), 6. Jan Oblak (Słowenia, Atletico Madryt, 91 OVR), 7. Virgil van Dijk (Holandia, Liverpool FC, 90 OVR), 8. Kylian Mbappe (Francja, Paris Saint-Germain FC, 90 OVR), 9. Mohamed Salah (Egipt, Liverpool FC, 90 OVR), 10. Sadio Mane (Senegal, Liverpool FC, 90 OVR). Z pewnością tych zawodników warto mieć do dyspozycji w swoim zespole nie tylko w trybie kariery, lecz także w Ultimate Team. Z pewnością robią bowiem różnicę. „Drużyna piłkarska jest jak fortepian. Potrzebujesz ośmiu, żeby go nieśli, i trzech, którzy umieją na tym cholerstwie grać” – mawiał słynny szkocki trener Billy Shankly, który największe sukcesy odnosił z Liverpoolem FC.

Z pewnością każdy z zawodników z TOP 10, a zwłaszcza ci usposobieni ofensywnie, mogliby pięknie „na tym cholerstwie grać”. My skupimy się jednak na piłkarzach polskiej narodowości, bowiem to oni są dla nas najważniejsi. Drugą najlepszą kartą wśród podopiecznych Jerzego Brzęczka jest Wojciech Szczęsny. Bramkarz Juventusu FC (w grze klub występuje jako Piemonte Calcio) został oceniony bardzo wysoko, bo aż na 87 OVR i także znalazł się w TOP 100 kart FUT 21.Ostatnie miejsce na podium także zajął bramkarz, rywalizujący zresztą ze Szczęsnym od kilku lat o miejsce między słupkami reprezentacji Polski, czyli Łukasz Fabiański (81 OVR). Wśród najlepszych biało-czerwonych znaleźli się również Arkadiusz Milik (81 OVR), Łukasz Piszczek (80 OVR), Grzegorz Krychowiak 80 OVR), Piotr Zieliński (80 OVR), Krzysztof Piątek (78 OVR) i Rafał Gikiewicz z Augsburga (77 OVR).Jeśli chodzi o samą reprezentację Polski, oceniono ją w ataku na 83, a w pomocy i obronie na 74. Z pewnością podopieczni Jerzego Brzęczka prezentują solidny europejski poziom, a stać ich również na wygraną z najlepszymi. Kto oprócz Lewandowskiego, Milika i Piątka (najlepszy strzał) może zaś być asem w talii selekcjonera?Prześledziliśmy tych Polaków, którzy są najszybsi, najlepiej podają, a także najlepiej dryblują, wprowadzając fanów w zachwyt. W końcu piłka nożna to gra dla kibiców, których na szczęście, w dobie koronawirusa, mamy na trybunach w FIFA 21. Najszybszym (94 pkt.) spośród biało-czerwonych jest Przemysław Płacheta, reprezentant Polski U-21, nowy gracz Norwich City, który niebawem zapewne trafi też do pierwszej kadry.Najlepszym rozgrywającym (podającym) jest oczywiście Piotr Zieliński (81 pkt.). 26-letni pomocnik niedawno przedłużył kontrakt z SSC Napoli, choć coraz częściej mówi się o jego transferze do jednego z najlepszych klubów na świecie. Wszak umiejętności ma wielkie.Jeśli chodzi o umiejętności dryblingu, to „Zielu” wśród Polaków został sklasyfikowany na drugim miejscu (83 pkt.), a wyprzedza go tylko Robert Lewandowski (86 pkt.).Z pewnością FIFA 21 będzie najważniejszą pozycją wśród wszystkich kibiców i wyzwoli w nich wielkie emocje. Bawcie się dobrze! W biało-czerwonych barwach! Wracamy do gry!

Paweł Drażba

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności