[EKSTRAKLASA] Legia nie pozostawia złudzeń: Piast rozbity w puch! 4:0!

Rozgrywki08.05.2016
W spotkaniach przy Łazienkowskiej Legia Warszawa nie ma ostatnio litości dla zespołów z czołówki Ekstraklasy. W 33. kolejce rozbiła 4:0 trzecią w tabeli Cracovię. Dziś, w 35. kolejce, nie dała szans wiceliderowi, Piastowi Gliwice, wygrywając z nim w identycznym stosunku. – Teraz chcemy zerwać klątwę Gdańska i tam przypieczętować mistrzostwo – powiedział tuż po meczu pomocnik warszawian, Michał Kucharczyk.

Pierwsza faza spotkania nie zwiastowała tak wyraźnego zwycięstwa gospodarzy. Częściej przy piłce byli podopieczni Radoslava Latala, którzy – podobnie jak w grudniowym starciu obu zespołów w Warszawie, zakończonym remisem 1:1 – od początku poczynali sobie bardzo odważnie. Obraz gry odmieniły jednak dwie sytuacje, z 28. i 45. minuty, które były w zasadzie jedynymi dogodnymi okazjami stworzonymi przez „Legionistów” w pierwszej części meczu. Gospodarze wykazali się jednak stuprocentową skutecznością. Najpierw najwięcej zimnej krwi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zachowali w polu karnym Artur Jędrzejczyk i Igor Lewczuk. Jak pokazały powtórki, piłkę, zanim ta przekroczyła linię bramkową, jako ostatni dotknął Lewczuk. Tuż przed przerwą zaś dwubramkowe prowadzenie dał gospodarzom Guilherme, który pokonał Jakuba Szmatułę precyzyjnym uderzeniem z 16 metrów.

W drugiej połowie Legia jeszcze dwukrotnie bezlitośnie wypunktowała rywali. W 54. minucie świetną asystą popisał się Michał Kucharczyk, który idealnym dośrodkowaniem obsłużył Kaspera Hämäläinena.

Kwadrans później wynik, strzałem z rzutu karnego, ustalił Nemanja Nikolić. Dla Węgra było to już 27. trafienie w tym sezonie Ekstraklasy. – Na samym początku mecz był wyrównany, Piast stworzył sobie jedną czy dwie okazje – przyznał przed kamerami Canal+ Michał Kucharczyk. – Po strzeleniu bramki złapaliśmy jednak taki wiatr w żagle, że nic nam nie mogło odebrać tego zwycięstwa. W środę jedziemy do Gdańska, gdzie zawsze rzucali nam kłody pod nogi (śmiech). Ale teraz chcemy tę klątwę Gdańska zerwać i tam przypieczętować mistrzostwo.

Po dzisiejszej wygranej Legia ma w tabeli Ekstraklasy 3 punkty przewagi nad Piastem. Do rozegrania zostały jeszcze tylko dwie rundy spotkań.