[FUTSAL] Rekord z szóstym tytułem mistrza Polski. Świętuje na oczach najgroźniejszego konkurenta

Piłka Ligowa24.04.2021
To było symboliczne wręczenie mistrzowskiej korony. Rekord Bielsko-Biała został hegemonem polskiej sceny futsalowej na oczach dotychczasowej najlepszej klubowej ekipy, Cleareksu Chorzów. Bielszczanie wygrali na własnym terenie z ekipą z Chorzowa 8:1 i zapewnili już sobie szóste mistrzostwo Polski. Clearex ma w swoim dorobku pięć mistrzostw.

To był prawdziwy hit futsalowej ekstraklasy. Z jednej strony klub aspirujący do szóstego mistrzostwa Polski, czyli Rekord Bielsko-Biała, z drugiej również pięciokrotny mistrz kraju, Clearex Chorzów, który chciał bielszczan jeszcze, chociaż na chwilę, zastopować. – Wiemy, że Rekordu raczej nie zatrzymamy w drodze po tytuł, ale nie chcemy, by świętowali po meczu z nami – mówili przed tym spotkaniem chorzowianie.

A bielszczanie mieli za co się rewanżować lokalnemu przeciwnikowi. To Clearex wyeliminował Rekordzistów z Pucharu Polski, również w Chorzowie Rekord doznał jedynej porażki ligowej w tym sezonie. Po pierwszej połowie nic jednak nie wskazywało na wyraźne zwycięstwo gospodarzy w tym meczu. Rekordziści mieli przewagę, od początku kontrolowali wydarzenia na parkiecie, ale na pierwszego gola musieli poczekać do dziesiątej minuty. Wtedy to do siatki chorzowian trafił Artur Popławski. Przed przerwą z goli cieszyli się jeszcze Alex Viana i Kamil Surmiak.

W drugiej połowie wyższość bielszczan nie podlegała już żadnej dyskusji. Wynik uspokoił Jan Janovsky, kolejne trafienie dołożył także Surmiak, a hat-tricka skompletował Viana. Honorowego gola dla chorzowian zaliczył w przedostatniej minucie spotkania młodziutki Robert Rotuski. Bielszczanie ostatecznie wygrali to spotkanie 8:1 i po raz piąty z rzędu zdobyli tytuł mistrzowski. Po meczu wielkiej fety nie było, bo obrony tytułu można się było spodziewać już od kilku tygodni. – Każda koronacja to zawsze wielki moment. Ciężko ocenić, które złoto lepiej smakuje. Wszystkie są tak samo cenne. Ogromna radość – mówił po meczu Bartłomiej Nawrat, który ostatni dni ma szczególnie radosne. Nie tak dawno przecież świętował z reprezentacją Polski awans na mistrzostwa Europy.

Powodów do radości w ostatnich dniach było zresztą w obozie Rekordu jeszcze więcej. Już w tygodniu, po imponującym zwycięstwie nad Akademikami z Warszawy 12:2, Rekordziści awansowali na pierwsze miejsce w tabeli wszechczasów futsalowej ekstraklasy. Wyprzedzili w tej hierarchii, rzecz jasna, chorzowian. W obecnych rozgrywkach Rekordziści mają siedemnaście punktów przewagi nad drugim Constractem Lubawa. Clearex jest czwarty, już bez szans na podium. Do zakończenia ligowej rywalizacji pozostały cztery kolejki. Bielszczanom gratulujemy powtórzenia sukcesu z ubiegłych lat!