Aktualności

[FUTSAL] Rekord z szóstym tytułem mistrza Polski. Świętuje na oczach najgroźniejszego konkurenta

Piłka Ligowa24.04.2021 
To było symboliczne wręczenie mistrzowskiej korony. Rekord Bielsko-Biała został hegemonem polskiej sceny futsalowej na oczach dotychczasowej najlepszej klubowej ekipy, Cleareksu Chorzów. Bielszczanie wygrali na własnym terenie z ekipą z Chorzowa 8:1 i zapewnili już sobie szóste mistrzostwo Polski. Clearex ma w swoim dorobku pięć mistrzostw.

To był prawdziwy hit futsalowej ekstraklasy. Z jednej strony klub aspirujący do szóstego mistrzostwa Polski, czyli Rekord Bielsko-Biała, z drugiej również pięciokrotny mistrz kraju, Clearex Chorzów, który chciał bielszczan jeszcze, chociaż na chwilę, zastopować. – Wiemy, że Rekordu raczej nie zatrzymamy w drodze po tytuł, ale nie chcemy, by świętowali po meczu z nami – mówili przed tym spotkaniem chorzowianie.

A bielszczanie mieli za co się rewanżować lokalnemu przeciwnikowi. To Clearex wyeliminował Rekordzistów z Pucharu Polski, również w Chorzowie Rekord doznał jedynej porażki ligowej w tym sezonie. Po pierwszej połowie nic jednak nie wskazywało na wyraźne zwycięstwo gospodarzy w tym meczu. Rekordziści mieli przewagę, od początku kontrolowali wydarzenia na parkiecie, ale na pierwszego gola musieli poczekać do dziesiątej minuty. Wtedy to do siatki chorzowian trafił Artur Popławski. Przed przerwą z goli cieszyli się jeszcze Alex Viana i Kamil Surmiak.W drugiej połowie wyższość bielszczan nie podlegała już żadnej dyskusji. Wynik uspokoił Jan Janovsky, kolejne trafienie dołożył także Surmiak, a hat-tricka skompletował Viana. Honorowego gola dla chorzowian zaliczył w przedostatniej minucie spotkania młodziutki Robert Rotuski. Bielszczanie ostatecznie wygrali to spotkanie 8:1 i po raz piąty z rzędu zdobyli tytuł mistrzowski. Po meczu wielkiej fety nie było, bo obrony tytułu można się było spodziewać już od kilku tygodni. – Każda koronacja to zawsze wielki moment. Ciężko ocenić, które złoto lepiej smakuje. Wszystkie są tak samo cenne. Ogromna radość – mówił po meczu Bartłomiej Nawrat, który ostatni dni ma szczególnie radosne. Nie tak dawno przecież świętował z reprezentacją Polski awans na mistrzostwa Europy.Powodów do radości w ostatnich dniach było zresztą w obozie Rekordu jeszcze więcej. Już w tygodniu, po imponującym zwycięstwie nad Akademikami z Warszawy 12:2, Rekordziści awansowali na pierwsze miejsce w tabeli wszechczasów futsalowej ekstraklasy. Wyprzedzili w tej hierarchii, rzecz jasna, chorzowian. W obecnych rozgrywkach Rekordziści mają siedemnaście punktów przewagi nad drugim Constractem Lubawa. Clearex jest czwarty, już bez szans na podium. Do zakończenia ligowej rywalizacji pozostały cztery kolejki. Bielszczanom gratulujemy powtórzenia sukcesu z ubiegłych lat!

24 kwietnia 2021, Bielsko-Biała
Rekord Bielsko-Biała – Clearex Chorzów 8:1 (3:0)
Bramki:
Artur Popławski 10, Aléx Viana 16, 33, 37, Kamil Surmiak 17, 34, Jan Janovský 28, Michał Marek 35 – Robert Rotuski 39
Rekord: 84. Bartłomiej Nawrat – 5. Kamil Surmiak, 11. Aléx Viana, 13. Jani Korpela, 27. Jan Janovský oraz 1. Kacper Burzej – 3. Bartłomiej Twarkowski, 4. Kamil Hutyra, 7. Łukasz Biel, 9. Artur Popławski, 10. Paweł Budniak, 16. Miłosz Krzempek, 21. Michał Marek, 23. Michał Kubik.
Clearex: 16. Mateusz Bednarczyk – 7. Mariusz Seget, 9. Krzysztof Salisz, 13. Przemysław Dewucki, 19. Adam Wędzony oraz 2. Miłosz Burza – 8. Maciej Mizgajski, 10. Sebastian Leszczak, 11. Szymon Łuszczek, 17. Dominik Jankowski, 18. Robert Rotuski, 22. Daniel Krawczyk, 27. Sebastian Brocki.
Żółte kartki: Janovský, Kubik, Popławski – Brocki.
Sędziowali: Damian Jaruchiewicz (Knurów), Grzegorz Wiercioch (Gierałtowice).

Tadeusz Danisz

Fot: 400mm, Cyfrasport

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności