[FUTSAL] Znamy pierwszego spadkowicza, kadrowicze nadal „w gazie”

Piłka Ligowa19.04.2021
W nastroju euforii wywołanej awansem na mistrzostwa Europy powrócili do gry ligowcy ze Statscore Futsal Ekstraklasy. Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu znamy już pierwszego spadkowicza, z kolei Rekord kolejny tytuł mistrzowski ma na wyciągnięcie ręki. Z bardzo dobrej strony w swoich meczach pokazali się także kadrowicze.

Na reprezentantów Polski oczy w miniony weekend były zwrócone szczególnie. Awans na mistrzostwa Europy naszych kadrowiczów w ogóle nie zmęczył, bo również w meczach ligowych spisywali się bardzo dobrze. Wystarczy powiedzieć, że remis Cleareksowi Chorzów w meczu z Red Dragons Pniewy w dużej mierze zapewnił Sebastian Leszczak, który zdobył dwie bramki. Goście w Chorzowie do samego końca skutecznie walczyli o jeden punkt, bo mieli w swoich szeregach Patryka Hołego, który dobrą grą i bramką w drugiej połowie przywrócił kolegom nadzieje na korzystny wynik. Gdy dodamy do tego trafienia Mateusza Madziąga i Krzysztofa Elsnera w Komprachcicach, czy gole Michała Marka i Arkadiusza Szypczyńskiego, to słowa kadrowiczów, że mecze reprezentacji tylko motywują do lepszej gry, nie tracą nawet na moment na aktualności.

Sebastian Leszczak po meczu Cleareksu z Red Dragons Pniewy miał jednak prawo być niezadowolony. – Nie mamy już szans na medal, nie ma co się łudzić. Kolejny raz popełniamy te same błędy. Jestem wściekły – zachowanie Sebastiana Leszczaka nie może dziwić, bo chorzowianie na własnym terenie jeszcze na dwanaście minut przed końcem spotkania prowadzili 3:0, ostatecznie zaś mecz zakończył się remisem. Po tym spotkaniu doszło do zmiany na ławce trenerskiej Cleareksu – trenerem nie jest już Mirosław Miozga, tymczasowo zastąpi go Rafał Krzyśka.

Rywalizacja o medale w lidze jest już wewnętrzną kwestią Rekordu, Piasta i Constractu. Ekipy z Gliwic i Lubawy stoczą bój o srebro, bo bielszczanie – przy sprzyjających okolicznościach – już w najbliższy weekend mogą sobie zapewnić tytuł mistrzowski. Ale najgroźniejsi rywale nie odpuszczają. Piast rozbił na własnym terenie beniaminka z Brzegu, natomiast kryzys ma już za sobą także Constract. W niedzielny wieczór po zaciętym boju pokonał Futsal Leszno i aktualnie traci do Piasta jedno „oczko”.

Chorzowianie o medalach mogą już zapomnieć, natomiast muszą cały czas oglądać się za siebie, bo chętnych na miejsce tuż za podium nie brakuje. Pniewianie, mimo remisu w Chorzowie, tracą do Cleareksu siedem punktów, ale chorzowianom po piętach depcze Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. Ekipa z Dolnego Śląska wygrała po dramatycznym spotkaniu w Toruniu. Miejscowi trzykrotnie w tym spotkaniu prowadzili, ale druga połowa należała już do gości. Orzeł po tej wygranej traci do Clareksu cztery punkty.

Po meczu z udziałem mistrza Polski, Rekordu, znamy już pierwszego spadkowicza. Bielszczanie rozgromili PA Nova Gliwice na wyjeździe różnicą aż trzynastu goli, już w pierwszej połowie zdobywając jedenaście bramek. Jedną z nich dla Rekordzistów zdobył Michał Marek, ale hat-trickami popisali się Artur Popławski, jak i Alex Viana. Sobotnia wygrana, mimo imponujących rozmiarów, i tak nie była najwyższą w tym sezonie Rekordu. Jeszcze wyżej bielszczanie wygrali z Red Devils Chojnice.

Gliwiczanie stracili już nawet teoretyczne szanse na utrzymanie, dwaj pozostali spadkowicze wyłonią się z grona czterech ekip: AZS UŚ Katowice, Futsal Team Brzeg, AZS UW Wilanów i Dreman Opole Komprachcice. W najgorszej sytuacji, mimo domowej wygranej nad Red Devils, są Akademicy z Katowic. Sobotnie zwycięstwo zapewnili sobie w ostatnich minutach, teraz muszą liczyć na tak samo skuteczny finisz w pięciu ostatnich meczach. Rywalizacja między beniaminkami będzie zapewne natomiast trwała do ostatniego meczu.