[CLJ] Zadyszka liderów, rekordowa wygrana Escoli

Piłka Ligowa01.12.2020

Nie mieli łatwego życia w miniony weekend faworyci Centralnej Ligi Juniorów. Dwie najlepsze drużyny, Śląsk i Wisła pogubiły punkty, z czego skrzętnie skorzystali najgroźniejsi konkurenci. Zagłębie, Pogoń i Górnik Zabrze wygrali swoje spotkania, dzięki czemu w połowie sezonu lidera od piątej drużyny dzielą zaledwie trzy punkty!

Samodzielnym liderem jest Śląsk Wrocław, który w niedzielę podzielił się punktami z Gwarkiem. Drużyna z Zabrza wielu czołowym ekipom w tym sezonie już napsuła krwi, podobnie było tym razem we Wrocławiu. Gospodarze mogli odczuwać jednak po tym spotkaniu spory niedosyt, bo od końcówki pierwszej połowy prowadzili po trafieniu Huberta Konstantego. Zabrzanie wyrównali dopiero, gdy do siatki trafił Robert Paryła w 84. minucie.

Punkt, jak się później okazało, zapewnił wrocławianom samodzielne przodownictwo w tabeli, bo Wisła Kraków na własnym terenie przegrała z Pogonią Szczecin 0:2, doznając tym samym drugiej domowej porażki w tym sezonie. Portowcy natomiast potwierdzili, że w tym sezonie mogą bić się o tytuł. Zwłaszcza w delegacji statystyki szczecinian są imponujące – grając przeciwko Śląskowi, Wiśle i Zagłębiu Portowcy przywieźli do domu siedem punktów, nie tracąc nawet bramki.

Okazje, by doskoczyć do liderów wykorzystało Zagłębie. Lubinianie pokonali UKS SMS Łódź, ale na sukces w tym spotkaniu musieli mocno zapracować. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem – po niespełna godzinie gry gospodarze prowadzili różnicą dwóch goli, a autorem jednego z trafień był Oliwier Sławiński. Później jednak w ciągu zaledwie dwóch minut goście wyrównali i „zabawa” rozpoczęła się od początku... Na sześć minut przed końcem spotkania Kacper Zając przesądził jednak o wygranej lubinian.

Wysoką formę z ostatnich tygodni potwierdził w weekend Górnik. Zabrzanie na własnym terenie ograli Legię, cztery bramki zdobywając w niespełna trzydzieści minut. Dwie bramki dla zabrzan zdobył Thomas Pranica, który już w ubiegłym sezonie świętował mistrzostwo Polski z Górnikiem. Teraz o powtórzenie tego wyniku będzie trudno, ale ekipa z Zabrza po słabszym początku wyraźnie się rozkręca. Obecnie jest piąta, ale do lidera ma tylko trzy punkty straty. Legia może się pocieszać tym, że kolejną bramkę zdobył Wiktor Kamiński. Szansy na utrzymanie kontaktu z czołówką nie wykorzystała Cracovia, która przegrała z Lechem i obie drużyny po tym meczu zrównały się punktami.

Rekordowo wysokie zwycięstwo w Krakowie nad Hutnikiem odniosła Escola. Obie drużyny walczą o utrzymanie, ale zespół ze stolicy nie pozostawił złudzeń rywalowi. Już po kwadransie prowadził 3:0, przed przerwą dwie kolejne bramki dołożył Peter Juritka, natomiast w drugiej połowie hat-trickiem popisał się Cezary Polak. W innym meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie Korona Kielce podzieliła się punktami z Lechią Gdańsk. Goście dwukrotnie obejmowali w tym spotkaniu prowadzenie, ale kielczanie skutecznie gonili. Obie ekipy znajdują się w strefie spadkowej.

Centralna Liga Juniorów – 16. kolejka

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 4:2 (1:1)

Bramki: Kamil Grudziński 43 k, Nikodem Zielonka 48, Thomas Pranica 53, 72 – Wiktor Kamiński 9, Michał Kochanowski 86

Hutnik Kraków – Escola Varsovia Warszawa 2:8 (1:5)

Bramki: Alan Piskorz 24, Arkadiusz Kaczyński 76 k - Patryk Pytlewski 10, 14, Adrian Bielka 12, Peter Juritka 34, 43, Cezary Polak 59, 77, 86

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)

Bramki: Olaf Korczakowski 38, Kacper Łukasiak 83 k

Zagłębie Lubin – UKS SMS Łódź 3:2 (1:0)

Bramki: Adrian Bukowski 24, Oliwier Sławiński 57, Kacper Zając 84 – Maksym Rosiński 63 k, Jakub Paciorek 65

Korona Kielce – Lechia Gdańsk 2:2 (0:1)

Bramki: Jakub Przybysławski 64, Wiktor Nasidłowski 69 – Filip Koperski 2, Krystian Okoniewski 65

Lech Poznań – Cracovia 3:1 (1:0)

Bramki: Adrian Ratajczyk 13, Maksymilian Pingot 53, 74 – Krzysztof Bociek 90

Śląsk Wrocław – Gwarek Zabrze 1:1 (1:0)

Bramki: Hubert Konstanty 38 – Robert Paryła 84