Aktualności

[CLJ] Wracamy! Po miesięcznej przerwie karuzela ponownie rusza

Piłka Ligowa23.04.2021 
Meczem Zagłębia Lubin z Koroną Kielce po blisko miesięcznej przerwie powrócili do gry zawodnicy Centralnej Ligi Juniorów. W tygodniu rozegrano dwa spotkania 24. kolejki, w weekend natomiast, już zgodnie z terminarzem, odbędzie się rywalizacja w ramach następnej kolejki.

28 dni – tyle dokładnie wynosiła przerwa związana z pandemią koronawirusa w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Jak ciekawe zmagania czekają nas w najbliższych tygodniach pokazały dwa pierwsze mecze po wznowieniu rozgrywek. Liderująca CLJ Wisła Kraków pokonała po zaciętym spotkaniu 2:1 Lecha Poznań, który ten sezon już chyba musi spisać na straty, a goniące lidera Zagłębie nie dotrzymało kroku Wiśle. Lubinianie w meczu z broniącą się przed spadkiem Koroną Kielce dwukrotnie przegrywali, by w końcowych fragmentach spotkania wyjść na prowadzenie. Skazywany na pożarcie rywal zdołał jednak doprowadzić do remisu i kto wie, czy ten wynik nie będzie dla „Koroniarzy” na wagę złota w walce o utrzymanie.

Kielczanie w tygodniu stanęli na drodze wiceliderowi z Lubina, teraz mają szansę zatrzymać Wisłę. „Biała Gwiazda” w tym sezonie doznała zaledwie pięciu porażek, w tym trzech na wyjazdach. Pierwszy mecz z Koroną dla Wiślaków również nie był spacerkiem, lider wygrał bowiem 2:1. Podbudowani punktem zdobytym na Dolnym Śląsku kielczanie zapewne będą chcieli „zrobić” kolejny pozytywny wynik.

Na niespodziankę w Kielcach liczą najgroźniejsi konkurenci Wisły w walce o pierwsze miejsce. Hitowo zapowiada się starcie w Lubinie, gdzie zawita Górnik. Zabrzanie wiosnę zaczęli bardzo słabo, bo od trzech meczów bez zwycięstwa, ale teraz następuje nowe otwarcie, a cały czas mówimy o drużynie, która plasuje się w czołówce. Szanse zabrzan na obronę mistrzowskiego tytułu po słabym starcie na wiosnę znacznie zmalały, ale podium dla Górnika jest cały czas realne.Bardzo ciekawie powinno być także w potyczce z udziałem drugiej zabrzańskiej ekipy. Gwarek co prawda plasuje się w dolnej połowie tabeli, ale wiosną pokazał, że grać w piłkę potrafi. W trzech pierwszych meczach zdobył sześć punktów i przegrał jedynie, po słabszej końcówce spotkania, z Zagłębiem Lubin. Teraz będzie miał szansę udowodnić, że był to wypadek przy pracy, bo na Górny Śląsk zawita Pogoń Szczecin, która przystąpi do gry jako ostatnia ekipa z ligowej czołówki.

Druga rewelacja początku rundy wiosennej, Escola Varsovia, zawita tym razem do Wrocławia. Stołeczna ekipa zatrzymała w tym roku w meczach wyjazdowych już Górnika Zabrze, jak i Pogoń Szczecin. Z drużyny walczącej o utrzymanie wywindowała się na dziewiąte miejsce. Do Śląska traci obecnie sześć „oczek”, ale wrocławianie cały czas mają bardzo realne szanse na medal. Sobotni mecz dla zespołu z Dolnego Śląska będzie niejako sprawdzianem aktualnych możliwości.

Wiele można oczekiwać również po rywalizacji Arki Gdynia z Legią Warszawa. Zespół z Pomorza na starcie rundy wygrał z Lechem Poznań i Śląskiem Wrocław. Teraz będzie podejmował sąsiada w ligowej tabeli, który jedyne zwycięstwo w tym roku odniósł właśnie na wyjeździe, w Łodzi. Dużo emocji dostarczył również pierwszy pojedynek tych drużyn. Wówczas nie udało się wyłonić zwycięzcy i obie ekipy podzieliły się punktami (2:2).

O punkty w weekend powinien postarać się Lech Poznań, który będzie podejmował „czerwoną latarnię” rozgrywek, Hutnika Kraków. Gospodarze są także faworytami meczów w Małopolsce (Cracovia – Lechia Gdańsk) i Białymstoku.

25. kolejka Centralnej Ligi Juniorów

Sobota, 12:00
Lech Poznań – Hutnik Kraków
Cracovia – Lechia Gdańsk

Sobota, 12:15
Śląsk Wrocław - Escola Varsovia Warszawa

Niedziela, 12:00
Gwarek Zabrze – Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok – UKS SMS Łódź
Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
Korona Kielce – Wisła Kraków

Niedziela, 17:00
Arka Gdynia – Legia Warszawa

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności