Aktualności

[CLJ U-17] „Święta Wojna” na zakończenie pierwszej rundy. Cracovia – Wisła od 13:15 na ŁNP!

Piłka Ligowa13.11.2020 
Taki mecz w takich okolicznościach to prawdziwy finał. Cracovia zmierzy się z Wisłą w ostatniej kolejce rundy jesiennej Centralnej Ligi Juniorów U-17. Żeby tego było mało, Cracovia jest wiceliderem, a na pierwszym miejscu jest właśnie lokalny rywal! Transmisja z tego arcyciekawie zapowiadającego się meczu na Łączy Nas Piłka w sobotę od godziny 13:00. Początek meczu kwadrans później.

Na ten mecz w Krakowie czekano właściwie od pierwszej kolejki, gdy obie drużyny rozpoczęły rywalizację „łeb w łeb”. Co prawda „Biała Gwiazda” już w drugiej kolejce straciła pierwsze punkty, ale później była drużyną regularniej punktującą. Wystarczy dodać, że jesienią tylko w dwóch meczach traciła punkty – co ciekawe, w obu konfrontacjach zatrzymała Wiślaków ekipa TOP 54 Biała Podlaska.

Cracovia jak burza rozpoczęła sezon, punktów nie straciła do piątej kolejki. W pierwszych trzech meczach nie straciła nawet bramki, była zdecydowanym liderem. I, tak jak Wisła, zatrzymana została przez zespół z Białej Podlaskiej. O ile jednak Wisła po wpadce szybko się podniosła, tak „Pasy” zanotowały serię trzech przegranych spotkań. Patrząc z perspektywy czasu, to właśnie ten czas na przełomie września i października zadecydował o tym, że dzisiaj w lepszym położeniu jest Wisła.Trzecią porażkę Cracovia doznała w meczu z Wisłą. O sukcesie „Białej Gwiazdy” zadecydował jeden gol. Jego autorem był Aleksander Zębala na niespełna dwadzieścia minut przed końcem zawodów. Wisła kontynuowała serię zwycięstw, aż do momentu rewanżowego spotkania z ekipą z Białej Podlaskiej. Tym razem było minimalnie lepiej niż w premierowym pojedynku – „Biała Gwiazda” zremisowała 2:2.

Cracovii zdarzyły się dwie kolejne wpadki i do najważniejszego meczu pierwszej rundy „Pasy” przystąpią mając na koncie 24 punkty. Na ten bilans złożyło się pięć porażek i osiem zwycięstw. O siedem punktów więcej ma Wisła, która ma największą liczbę zwycięstw, najwięcej strzelonych goli, bo aż 58 i tylko jedną porażkę na koncie. A także najwyższe zwycięstwo wyjazdowe w tym sezonie, ze Stalą Mielec 8:1. I w perspektywie derbowe starcie na wyjeździe. W dodatku Wisła ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Motorem Lublin.

Sobotni mecz będzie finałem, ale również wstępem do tego, co będzie się działo wiosną. Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-17 toczą się bowiem w czterech ośmiozespołowych grupach makroregionalnych. Jesienią gra się systemem mecz i rewanż, podobnie będzie wiosną. Po pierwszej rundzie dochodzi do spadków i awansów, a dwie najsłabsze drużyny każdej grupy żegnają się z rozgrywkami CLJ. Wiosną rywalizacja Wisły z Cracovią będzie więc trwać nadal.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności