Aktualności

[CLJ] Trzecie Zagłębie kontra wicelider z Krakowa. Hit na Łączy Nas Piłka w niedzielne południe!

Piłka Ligowa23.10.2020 
Szalone dni za nami w Centralnej Lidze Juniorów. Tuż po meczach 10. kolejki w tygodniu odrabiano zaległości, natomiast w weekend czekają nas kolejne ciekawe spotkania. Na pierwszy plan wysuwa się rywalizacja w Lubinie, gdzie miejscowe Zagłębie, trzecia drużyna w tabeli, będzie podejmować Wisłę Kraków, a więc wicelidera rozgrywek. Spotkanie to będzie transmitowane na Łączy Nas Piłka w niedzielę od godziny 12:00!

Pracowite dni mają za sobą obie drużyny. Wisła Kraków tydzień temu pokonała na własnym terenie Koronę Kielce 2:1, ale na ten wynik musiała mocno zapracować. Do przerwy prowadzili bowiem kielczanie, którzy przed tym spotkaniem plasowali się w strefie spadkowej. W drugiej odsłonie „Biała Gwiazda” pokazała jednak walory ofensywne – dwie bramki Jakuba Zimy przesądziły o losach meczu i dały trzy punkty krakowskiej ekipie.Po tej wygranej Wisła była liderem, ale z przodownictwa w tabeli cieszyła się zaledwie do środy. Wtedy zaległości odrabiał między innymi Śląsk Wrocław, który – dzięki efektownej wygranej z Legią Warszawa – odskoczył Wiślakom na trzy punkty. Szansy przeskoczenia Wisły nie wykorzystał natomiast niedzielny rywal krakowian – Zagłębie. Lubinianie przegrali na wyjeździe z Koroną Kielce 0:2.

Przegrana z Koroną była pierwszą porażką Zagłębia od 9 września, a drugą w ogóle w tym sezonie. Tydzień temu lubinianie wykazali natomiast swoją wyższość nad Górnikiem, wygrywając w Zabrzu 2:1. Bramkę przesądzającą o wygranej zdobył Oliwier Sławiński, który współlideruje klasyfikacji strzelców. Ma na swoim koncie osiem bramek i z pewnością muszą na niego zwrócić szczególną uwagę defensorzy Wisły.

W ataku obie drużyny mają zresztą co zaprezentować. Z jednej strony jeden z najskuteczniejszych graczy w całej lidze, po drugiej stronie natomiast najskuteczniejsza drużyna. Wisła w 10 meczach zdobyła 26 bramek, ale w przypadku Wiślaków ciężar rozkłada się bardziej równomiernie – do tej pory gole dla „Białej Gwiazdy” strzelało aż 12 graczy.

Niedzielny pojedynek ma bardzo duże znaczenie dla rywalizacji o podium, bo po środowych meczach wyklarowała się już czołówka. Pięć najlepszych drużyn ma rozegranych komplet spotkań i obecnie najwięcej punktów ma Śląsk. Między kolejnymi zespołami są niewielkie różnice, aż do piątej Cracovii, a nie można jeszcze zapominać o Legii i Górniku, które są na kolejnych pozycjach, ale mają jeszcze zaległy mecz.

Wisła, chcąc myśleć o fotelu lidera, musi w niedzielę wygrać, ale o to nie będzie łatwo. Zagłębie to obok Cracovii jedyna drużyna, która na własnym terenie nie przegrała jeszcze meczu. Wisła natomiast na wyjazdach przegrała w tym sezonie dwukrotnie, ale na tych najtrudniejszych terenach pokazywała swoją moc: wygrała bowiem zarówno we Wrocławiu i w Szczecinie. Przegrała natomiast we Wronkach i w Białymstoku. Do tego doszła domowa porażka z Cracovią.

Lubinianie dwukrotnie rywalizowali z bezpośrednimi sąsiadami w tabeli. Zagłębie bilans w tych potyczkach ma, jak na razie, remisowy. Miesiąc temu pokonało na własnym terenie Śląsk Wrocław 3:0, natomiast na wyjeździe w takim samym stosunku uległo Cracovii. Niedzielny mecz może dać odpowiedź na pytanie o miejsce w tabeli, ale również o to, kto lepiej czuje się w meczach o dużym ciężarze gatunkowym. Tym bardziej, że w kolejnych tygodniach takich spotkań również nie zabraknie

Tadeusz Danisz

Fot.: 400mm.pl

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności