Aktualności

[CLJ] Śląsk czy Escola – kto wejdzie lepiej w rundę? Transmisja na ŁNP w sobotę od 12:00

Piłka Ligowa23.04.2021 
Na ten moment czekaliśmy od kilku tygodni. Wraz ze wznowieniem rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów zapraszamy ponownie na transmisje meczów z udziałem najzdolniejszych młodych graczy, Na początek spotkanie Śląska Wrocław z Escolą Varsovia. Transmisja tego meczu na kanale Łączy Nas Piłka w sobotę od 12:00, sam pojedynek rozpocznie się kwadrans później.

Obie drużyny mogą tego meczu wyczekiwać z delikatnym niepokojem. Śląsk po jesieni miał bowiem ogromne apetyty, włącznie z walką o tytuł mistrzowski, natomiast w trzech tegorocznych spotkaniach zespół z Oporowskiej nie przypominał drużyny z pierwszego etapu zmagań. Śląsk zaliczył bowiem zwycięstwo (nad Lechem Poznań), remis (z Koroną Kielce), ale i doznał porażki (z Arką Gdynia).

Zwłaszcza jednak goście z Warszawy mogą żałować, że w połowie marca rozgrywki zostały zawieszone. Escola rozpoczęła bowiem rundę wiosenną najlepiej ze wszystkich drużyn. W trzech meczach zdobyła komplet punktów, straciła zaledwie trzy bramki. A mierzyła się z Górnikiem Zabrze, który przed startem rundy mówił o obronie mistrzowskiego tytułu, Pogonią Szczecin i UKS SMS Łódź. Zwłaszcza te dwa pierwsze triumfy budzą podziw, bo nie dość, że odniesione nad drużynami walczącymi o medale, to jeszcze na ich terenach.A trzeba przypomnieć, że do rundy wiosennej Escola przystępowała jako drużyna będąca tuż nad strefą spadkową. O żadnym innym celu w klubie nikt nie mówił, jak tylko o utrzymaniu. Obecnie warszawski team plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli. W dwudziestu meczach zgromadził 30 punktów. Skromne możliwości warszawskiej ekipy pokazał także pierwszy mecz tych drużyn. Jesienią na własnym terenie Escola przegrała ze Śląskiem 1:2 i nie było to w żadnym wypadku zaskoczenie.

Śląsk obecnie w tabeli jest czwarty, do podium traci tylko dwa punkty. Sobotnie spotkanie może jednak w pewnym stopniu określić o co obie ekipy powalczą wiosną. Ewentualna przegrana z Escolą może spowodować, że obie drużyny będą dzieliły zaledwie trzy punkty. Wrocławianie mają jednak cały czas aspiracje medalowe. Przegrali na własnym terenie co prawda aż cztery mecze w tym sezonie, ale przede wszystkim z drużynami ze ścisłej czołówki (Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze oraz Jagiellonia Białystok). Łącznie Śląsk w tym sezonie zanotował jedenaście zwycięstw, ale też sześć spotkań przegrał – statystycznie lepiej wrocławianie w obecnych rozgrywkach prezentują się na wyjazdach. Z pewnością martwić kibiców musi domowa niefrasobliwość. Więcej od wrocławian bramek na własnym terenie w całej lidze straciły tylko cztery drużyny!

Śląsk ma jednak też kim postraszyć. Jesienią najgroźniejszym strzelcem wrocławian był Hubert Konstanty, który do tej pory zgromadził na swoim koncie dwanaście goli, trafiał już także w tym roku. Escola może natomiast polegać między innymi na Cezarym Polaku, który ma dziewięć trafień. Dobra gra jego kolegi klubowego Adriana Bielka zaowocowała transferem do Korony Kielce.

Optymistyczną wiadomością dla wrocławian nie jest natomiast to, że Escola dobrze prezentuje się na wyjazdach. Zespół ze stolicy przegrał z Wisłą w Krakowie oraz w derbowym pojedynku z Legią, ale z pełną pulą punktów wrócił do domu ze Szczecina i Zabrza, gdzie wygrał z Górnikiem. Odniósł także najwyższe wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie, na Suchych Stawach (8:2 z Hutnikiem). Spoza ekip ze ścisłej czołówki ligowej, nikt nie może się pochwalić taką wyjazdową skutecznością. Na stadionie przy Oporowskiej będzie chciał więc to potwierdzić.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności