[CLJ] Potknięcie lidera z Krakowa. Escola blisko czołowej czwórki!

Piłka Ligowa26.04.2021
Od małego trzęsienia ziemia wznowili rozgrywki, po miesięcznej przerwie młodzi gracze w ramach Centralnej Ligi Juniorów. Swój mecz przegrał lider, Wisła Kraków, porażki doznały walczące o czołowe lokaty drużyny Śląska Wrocław i Górnika Zabrze. Trwa marsz w gorę tabeli Escoli!

To z pewnością jedna z największych niespodzianek tegorocznych spotkań w Centralnej Lidze Juniorów. Wisła Kraków, co prawda już bez kilku swoich czołowych juniorów, którzy walczą o angaż w pierwszej drużynie, była zdecydowanym faworytem meczu w Kielcach. Korona w tym sezonie bije się o ligowy byt, a w meczu z liderem miała być jedynie tłem. Gospodarze jednak fantastycznie rozpoczęli i nie zmienia niczego fakt, że dwie pierwsze bramki zdobył Miłosz Strzeboński po rzutach karnych. Wiślacy odpowiedzieli, również po jedenastce, ale jeszcze przed przerwą kielczanie ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Wisła strat nie zdołała już odrobić, co skrzętnie wykorzystało Zagłębie. Lubinianie rozbili na własnym terenie aktualnego mistrza Polski, Górnik Zabrze, chociaż po pierwszej połowie na wygraną gospodarzy w takich rozmiarach nikt nie wskazywał. – Gdyby ktoś w przerwie powiedział, że przegramy 1:5, to bym nie uwierzył – mówił po meczu trener Górników, Jan Żurek. Rywalizacja w tym meczu rozstrzygnęła się w ostatnim kwadransie, a zabrzanom po tej przegranej coraz dalej do najlepszej trójki.

Na podium trzyma się mocno także Pogoń. Szczecinianie pokonali Gwarek Zabrze, który bardzo dobrze rozpoczął zmagania w tym roku. Portowcy gola na wagę triumfu w tym meczu strzelili na kwadrans przed końcem, Gwarek po drugiej z rzędu porażce ponownie znalazł się w strefie spadkowej.

Bardzo dobrze rozpoczęły zmagania po przerwie stołeczne ekipy. Escola utrzymuje formę z marca, kiedy to wygrała trzy mecze. Tym razem w pobitym polu zostawiła Śląsk Wrocław. Na Oporowskiej wiele się działo od początku spotkania, ale do siatki trafiali tylko goście ze stolicy. Objęli prowadzenie po kwadransie gry, a wynik ustalili w ostatnich minutach meczu. Escola po tej wygranej jest już na szóstym miejscu w tabeli i do swojego sobotniego rywala traci zaledwie trzy punkty! Piąta jest Legia, która wygrała na Pomorzu z Arką. Goście fantastycznie rozpoczęli ten mecz, bo od trafienia Igora Strzałka w drugiej minucie. Przed przerwą gospodarze doszli do głosu, ale to Legia cały czas prowadziła, a korzystnego wyniku nie oddała do samego końca.

Brawa za heroiczną postawę należą się także Hutnikom z Krakowa. Trzy punkty zainkasowali we Wronkach i nie tyle poprawili swoją sytuację w ligowej tabeli, nadal bowiem są na ostatnim miejscu w hierarchii, co przede wszystkim skomplikowali sytuację „Kolejorzowi”. Lech obecnie ma już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Znacznie swoje notowania w walce o utrzymanie poprawiła Lechia. Gdańszczanie, dzięki dwóm trafieniom w drugiej połowie, pokonali na wyjeździe Cracovię. Tuż „nad kreską” jest natomiast UKS SMS Łódź, który na wyjeździe podzielił się punktami z Jagiellonią Białystok.

CLJ – 25. kolejka

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 5:1 (1:1)

Bramki: Kacper Masiak 5, Patryk Kusztal 55, Dawid Hanc 76, Szymon Karasiński 85, Maksymilian Nowak 88 – Wiktor Skała 23

Korona Kielce – Wisła Kraków 3:1 (3:1)

Bramki: Miłosz Strzeboński 16 k, 32 k, Szymon Płocica 43 - Kacper Chełmecki 40 k

Lech Poznań – Hutnik Kraków 0:1 (0:0)

Bramka: Igor Pawela 74

Arka Gdynia – Legia Warszawa 2:4 (1:2)

Bramki: Wojciech Zieliński 45, Radosław Nowicki 90 – Igor Strzałek 2, 83, Kacper Imiołek 38, Marcel Myszka 75

Śląsk Wrocław – Escola Varsovia Warszawa 0:2 (0:1)

Bramki: Marcel Błachewicz 15, Peter Juritka 90

Gwarek Zabrze – Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)

Bramka: Mateusz Bąk 74

Jagiellonia Białystok – UKS SMS Łódź 0:0

Cracovia – Lechia Gdańsk 0:2 (0:0)

Bramki: Marek Niewiadomski 48, Bartosz Brylowski 64