Aktualności

[CLJ] Ligowy klasyk już dziś. Legia – Lech na ŁNP od 15:00

Piłka Ligowa30.04.2021 
Nadchodzący weekend będzie obfitował w wyjątkowe wydarzenia na rodzimej scenie piłkarskiej. Jednym z nich będzie z pewnością ligowy klasyk w Centralnej Lidze Juniorów. Legia Warszawa kontra Lech Poznań. Na ten mecz zapraszamy już dzisiaj, początek transmisji od godziny 15:00, a samo spotkanie na Łączy Nas Piłka rozpocznie się kwadrans później.

Bez względu na pozycje obu drużyn w tabeli, na mecz Legii z Lechem nie trzeba specjalnie nikogo zapraszać. Kluby, które w ostatnich latach wypuściły najwięcej talentów, w tym sezonie nie mają jednak zbyt wielu powodów do radości. I o ile jeszcze Legia może żywić nadzieje, że wszystko zakończy się pozytywnie, obecnie plasuje się bowiem na piątym miejscu, cały czas z realnymi szansami nawet na podium, o tyle Lech znajduje się w zdecydowanie gorszym położeniu. „Kolejorz” do meczu z Legią przystępuje znajdując się... tuż nad strefą spadkową – obecnie jest na jedenastym miejscu. W przypadku przegranej z Legią może znaleźć się nawet „pod kreską”. A trzeba pamiętać, że zespół z Wielkopolski ma jeszcze jedno spotkanie rozegrane więcej aniżeli bezpośredni konkurenci.Legia swoje aspiracje do walki o medale potwierdziła kilka dni temu. W miniony weekend ekipa ze stolicy zgarnęła trzy punkty na niełatwym terenie, w Gdyni. Wygrana z Arką nie przyszła łatwo, ale między innymi dwie bramki Igora Strzałka dały nadzieje Legii, że końcówka sezonu może jeszcze młodym Legionistom dostarczyć wiele pozytywnych emocji.

Lech w tym roku spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. W sobotę przegrał we Wronkach z ostatnim w tabeli Hutnikiem Kraków. O wyczynie, jakiego dokonali poznaniacy, niech świadczy fakt, że dla ekipy z Małopolski było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Lech natomiast nie przełamał się po marcowych spotkaniach – rundę rozpoczął bowiem od trzech przegranych, w których zdołał zdobyć tylko jedną bramkę.

Bez względu jednak na okoliczności i obecną formę, można być spokojnym o poziom w ligowym klasyku. Legia w tym sezonie zanotowała dziesięć zwycięstw i pięć remisów – jest zresztą jedną z najczęściej dzielących się punktami ekip. Jedynie Zagłębie Lubin częściej w tym sezonie kończyło swoje mecze remisami. Na własnym terenie Legia doznała zaledwie dwóch porażek – to drugi najlepszy wynik w tym sezonie, po Zagłębiu również. Co ciekawe, a może też być pewną nadzieją dla Lechitów, punkty z Mazowsza prócz Wisły Kraków i Pogoni Szczecin wywoziły także zespoły UKS SMS Łódź, Lechii Gdańsk czy też Gwarka Zabrze, którym w tabeli jednak bliżej do „Kolejorza” aniżeli do stołecznej drużyny.

Bolączką poznaniaków jest natomiast skuteczność. Słynący z gry ofensywnej Lech w tym sezonie zdobył zaledwie 28. bramek w 22. meczach – zdecydowanie gorszy wynik ma jedynie Hutnik Kraków, bo już Gwarek Zabrze ma w tej materii liczby bardzo podobne. Poznaniacy doznali aż siedmiu porażek w delegacji – tylko dwie najsłabsze drużyny pod tym względem prezentują skromniejszy dorobek. Dziewięć zdobytych goli na obcych terenach to kolejny powód do niepokoju w obozie „Kolejorza”.

Lech na najważniejsze mecze potrafi się jednak mobilizować. W roli gości zremisował z Zagłębiem Lubin, minimalnie przegrał z Wisłą czy Escolą. Mocny mental potwierdził również jesienny mecz z Legią. Warszawianie przystępowali do niego w minimalnie lepszym położeniu, ale to zespół z Poznania był górą. Na własnym terenie wygrał 1:0 po trafieniu Olivera Zaręby w drugiej połowie.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności