[CLJ] Liderów dwóch – Wisła i Śląsk

Piłka Ligowa05.10.2020
Dwa punkty różnicy pomiędzy liderem, Wisłą Kraków, a czwartą w tabeli Legią Warszawa – sytuacja w Centralnej Lidze Juniorów na półmetku pierwszej rundy robi się coraz ciekawsza. A trzeba pamiętać, że spotkania zaległe mają jeszcze przed sobą goniące liderów, Cracovia i Górnik. Mecze tych drużyn zostały odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego.

Nie rozczarował najciekawiej zapowiadający się pojedynek tej serii, czyli spotkanie Wisły Kraków z Arką Gdynia. Obie ekipy w poprzednich kolejkach wygrywały swoje mecze, z takim samym nastawieniem wybiegły na boisko w sobotnie przedpołudnie. Na dowód ofensywnego nastawienia z obu stron niech świadczy fakt, że w niespełna piętnaście minut kibice obejrzeli trzy bramki. A to nie był koniec popisu strzeleckiego – jeszcze przed przerwą „ukąsił” rywali Sławomir Chmiel, który w tym meczu zdobył łącznie dwie bramki. W pierwszych 45. minutach padło łącznie sześć bramek, a strzelanie w ostatniej minucie meczu zakończył właśnie Chmiel, dla którego był to piąty gol w tym sezonie.

Wiślacy po meczu zapowiadali, że będą w niedzielę śledzić rywalizację Zagłębia Lubin z Lechem Poznań. Dwie uznane akademie, ale w tym sezonie to „Kolejorz” spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Tym bardziej więc stawiano na Zagłębie, bowiem w przypadku wygranej, miało szansę zostać samodzielnym liderem. Pojedynki obu drużyn zawsze należą jednak do bardzo emocjonujących, tak samo było tym razem. Goście z Poznania dwukrotnie w drugiej połowie obejmowali prowadzenie, ale lubinianie wyrównywali stan meczu. Za drugim razem gola strzelił Oliwier Sławiński (na zdjęciu głównym – red.), dla którego ostatnie tygodnie są wyjątkowo udane. Zawodnik, który ociera się o pierwszą drużynę Zagłębia, jest obecnie drugim najlepszym strzelcem CLJ – ma na koncie siedem trafień.

Tym razem swojego dorobku bramkowego nie powiększył lider klasyfikacji strzelców, Wiktor Kamiński z Legii, a jego drużyna zawiodła. W meczu z walczącym o ligowy byt Gwarkiem Zabrze wywalczyła zaledwie punkt, po bezbramkowym remisie. Na zwycięską ścieżkę, po dwóch słabszych występach, wrócił z kolei Śląsk. Wrocławianie na Suchych Stawach wygrali z Hutnikiem 3:1, już w dwóch pierwszych kwadransach wypracowując sobie zaliczkę. Wynik otworzył Kacper Dachnowski, potem swojego premierowego gola strzelił Kacper Głowieńkowski, a w drugiej połowie strzelanie po stronie gości zakończył Hubert Konstanty. Śląsk wraz z Wisłą Kraków przewodzi rozgrywkom.

Coraz bliżej czołówki jest także UKS SMS Łódź, który pokonał na własnym terenie Lechię Gdańsk. W meczu innych drużyn z dolnych rejonów Escola podzieliła się punktami z Jagiellonią. W tej sytuacji dość niespodziewanie „pod kreską” – obok Lechii, Hutnika i Arki – znalazła się także Korona Kielce. Różnice między drużynami zagrożonymi spadkiem są jednak niewielkie.