U-15: Polska przegrała z Irlandią

Reprezentacja21.11.2019
W drugim towarzyskim meczu rozegranym przeciwko Irlandii reprezentacja Polski do lat 15 uległa rywalowi 1:2. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych zdobył Marcel Szymański. W pierwszym starciu tych zespołów drużyna prowadzona przez Rafała Lasockiego także przegrała 1:2.

Biało-czerwoni rozpoczęli to spotkanie w bardzo dobrym stylu. Po kilku spokojnych minutach mogli cieszyć się z gola. W siódmej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Oskara Jarochy na listę strzelców wpisał się Marcel Szymański z Radomiaka Radom. Gospodarze starali się odpowiedzieć, mieli piłkę w posiadaniu, ale na posterunku był Marcel Mendes. Biało-czerwoni byli jednak w tej odsłonie stroną przeważającą. Mieli kilka sytuacji podbramkowych i na przerwę mogli schodzić z jeszcze korzystniejszym wynikiem.

Na początku drugiej połowy zaimponował natomiast golkiper reprezentacji Polski. Gospodarze w 44. minucie wykonywali rzut karny, strzał z jedenastu metrów wybronił jednak bardzo dobrze Mendes, dopiero dobitka w wykonaniu Rocco Vaty dała gospodarzom wyrównanie. Strzelec tego gola we wtorkowym meczu z Polską debiutował w reprezentacji Irlandii.

Po kolejnych niespełna dwudziestu pięciu minutach gospodarze objęli prowadzenie. Tym razem strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów zaskoczył Mendesa Kevin Zefi, który w pierwszym spotkaniu również dał się we znaki defensorom biało-czerwonych. Wtedy popisał się akcją lewą stroną, teraz pokazał precyzję i siłę. Biało-czerwoni starali się reagować na stratę drugiego gola. Mieli jeszcze swoje sytuacje bramkowe, ale tym razem zabrakło precyzji.

Trener Rafał Lasocki, podobnie jak w pierwszym meczu, dał szansę gry 19 zawodnikom. Tym razem od pierwszej minuty zagrali ci, którzy we wtorkowy wieczór na boisku pojawili się w mniejszym wymiarze czasowym, jak chociażby Mateusz Jasiński, czy też Bartosz Krasuski. Między słupkami pełne 80 minut zagrał Marcel Mendes. Dwa razy w meczach z Irlandią w pełnym wymiarze czasowym wystąpił natomiast środkowy obrońca, Bartosz Tomaszewski, a w czwartek po raz drugi w wyjściowym składzie pojawił się także Oliwier Sławiński.