[WIDEO] Gol, asysta… Piotr Zieliński znów w kapitalnej formie!

Reprezentacja08.05.2021
W poprzednich siedmiu spotkaniach Polak zaliczył tylko dwie asysty i wydawało się, że przebicie granicy dziesięciu punktów w każdej z tych klasyfikacji nie będzie już w przypadku Piotra Zielińskiego możliwe. Jednak meczem ze Spezią (4:1) nadrobił dystans i to w świetnym stylu, a jego zespół dalej liczy się w walce o podium Serie A.

Napoli wciąż robi wszystko, by wywalczyć miejsce w przyszłorocznej Lidze Mistrzów, ale po prostu musi wygrywać – remisy z Cagliari i Interem nie pomogły ich pozycji w rywalizacji z Milanem, Juventusem oraz Atalantą. Po drużynie Gennaro Gattuso widać było ogromną motywację w sobotnim spotkaniu od pierwszych minut i już po kwadransie wynik otworzył Piotr Zieliński. Polak otrzymał płaskie podanie spod linii końcowej i mocnym strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza. To siódme trafienie rozgrywającego w tym sezonie Serie A.

Najważniejsze, że zespół się nie zatrzymywał i już po kolejnych ośmiu minutach Napoli wyprowadziło kontrę spod własnego pola karnego. To Zieliński zagrał ładne, prostopadłe podanie na wolne pole do Victora Osimhena, który podprowadził piłkę i podwyższył wynik. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą podwyższył wynik na 3:0. W drugiej połowie na trafienie dla gospodarzy odpowiedział Hirving Lozano, ale wówczas nie było już na boisku Zielińskiego, którego w 69 minucie zmienił Dries Mertens.

Przed Napoli jeszcze trzy spotkania w tym sezonie: na własnym terenie z Udinese, wyjazd do Fiorentiny oraz zakończenie rozgrywek w domu z Hellas Werona.