Aktualności

UEFA potwierdza: EURO 2020 z kibicami!

Reprezentacja09.04.2021 
Jak poinformowała na swojej stronie internetowej UEFA, Mistrzostwa Europy 2020 w Piłce Nożnej odbędą się z kibicami na trybunach! Osiem miast-gospodarzy potwierdziło już gotowość przyjęcia fanów w liczbie odpowiadającej co najmniej 25 procent pojemności stadionów. 19 kwietnia zapadną zaś ostateczne decyzje co do turnieju finałowego.

„UEFA z przyjemnością informuje, że nastąpi powrót kibiców na EURO 2020 i pragnie wyrazić uznanie dla swoich związków członkowskich oraz władz krajowych i lokalnych, które ściśle współpracują przy zapewnieniu bezpiecznego powrotu kibiców na stadiony” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

„Obecnie osiem krajów-gospodarzy potwierdziło pojemność stadionów z kibicami w oparciu o ich prognozy dotyczące poprawy sytuacji zdrowotnej w ich krajach w czerwcu i lipcu, biorąc pod uwagę szereg czynników, w tym wdrożenie szczepień w danym kraju, planowane działania na rzecz ponownego otwarcia gospodarki i przewidywane spowolnienie transmisji wirusa ze względu na cieplejszą porę roku” – czytamy dalej.

Londyn zadeklarował gotowość na przyjęcie minimalnej liczby – 25 procent. Amsterdam, Bukareszt, Kopenahaga oraz Glasgow udostępnią od 25 do 33 procent miejsc, z kolei Sankt Petersburg oraz Baku – 50 procent. Jedynie Budapeszt udostępni 100 procent miejsc dla fanów.


Polskich fanów najbardziej interesuje kwestia miast, w których swoje mecze rozgrywać będzie reprezentacja Polski. Dublin i Bilbao są w grupie czterech miast (razem z Monachium oraz Rzymem), które nie mogą jeszcze zagwarantować wpuszczenia fanów na trybuny, w związku z czym rozegranie spotkań w tychże stoi pod znakiem zapytania. „Cztery miasta dostały czas do 19 kwietnia, żeby przekazać nam informacje na temat swoich planów dotyczących meczów mistrzostw Europy. Oczekujemy też już finalnych decyzji w sprawie kibiców na trybunach" – napisano w komunikacie wydanym przez UEFA.

Biało-czerwoni w Dublinie mają zmierzyć się ze Słowacją (14 czerwca, godz. 18:00) oraz Szwecją (23 czerwca, godz. 18:00), z kolei w Bilbao zaplanowany jest ich pojedynek z Hiszpanią (19 czerwca, godz. 21:00).

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności