Centralna Liga Juniorów

Po rundzie jesiennej liderem jest Wisła Kraków, ale różnice w tabeli nie są duże, bo nad siódmą Cracovią ma tylko sześć punktów przewagi. W ostatnim tegorocznym magazynie Centralnej Ligi Juniorów można zobaczyć gole z meczu Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok, wywiad z Adrianem Filipkiem, trenerem wiślaków, jedenastkę rundy, a na koniec materiał podsumowujący jesienne zmagania.

Centralna Liga Juniorów

Pierwsza runda w Centralnej Lidze Juniorów zakończona. W ubiegły weekend rozegrano zaległe spotkanie Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok (3:4), które ostatecznie „zamknęło” tegoroczną część rywalizacji. Siedemnaście kolejek za nami. Jaki to był czas? Jak w liczbach prezentują się dotychczasowe zmagania? Można je o tyle łatwiej zobrazować, gdyż ubiegły sezon został przerwany również po 17. kolejce.

Centralna Liga Juniorów

Z pewnością był jednym z objawień dopiero co zakończonej rundy Centralnej Ligi Juniorów. 17-letni Kacper Skóra z Arki Gdynia zdobył jesienią szesnaście bramek, walnie przyczyniając się do tego, że jego drużyna rundę zakończyła na dziewiątym miejscu. – Tych bramek mogło być jeszcze więcej, ale w przypadku tak młodego chłopaka nie patrzmy jedynie na gole – mówią jego trenerzy.

Centralna Liga Juniorów

Tytułowy zwrot najlepiej odzwierciedla zawirowania zabrzan w drodze do startu w europejskich pucharach. Mistrz Polski w Centralnej Lidze Juniorów 2019/2020 powinien rozpocząć zmagania w Młodzieżowej Lidze Mistrzów już późnym latem. Potem termin ten przesunięto na jesień, a teraz ustalono, że młodzi piłkarze przystąpią do rozgrywek na początku marca przyszłego roku. – Niemal rok po zdobyciu złota – zauważa trener zabrzan, Radosław Osadnik.

Centralna Liga Juniorów

Jesień w Centralnej Lidze Juniorów już za nami, chociaż odpowiedzi na najważniejsze pytanie jeszcze nie znamy. Liderem bowiem obecnie jest Wisła Kraków, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad piątym Śląskiem, który w sobotę zagra zaległy mecz z Jagiellonią. Swoją drogą, wrocławianie mogą mieć pretensje do siebie – gdyby nie sobotnia porażka z Górnikiem Zabrze, to w kwestii pierwszego miejsca wszystko byłoby już jasne.

Centralna Liga Juniorów

Pierwsza część zmagań w Centralnej Lidze Juniorów niechybnie zmierza do końca. Ostatnia tegoroczna kolejka przyniesie kilka ciekawych spotkań. Do jednego z najciekawszych pojedynków dojdzie w stolicy, gdzie do rywalizacji przystąpią drużyny Escoli i Legii. Mecz ten będzie można zobaczyć na żywo na kanale Łączy Nas Piłka w sobotę o 12:15. Początek transmisji w samo południe.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności