30.06.201616:30Stadion Narodowy im. Wasiła Lewskiego, Sofia 1160
Đorđe Čotra43'
K. Piątek powstrzymywany przez M. Kirewa
1:0 S. Sierdierow w końcówce daje wygraną gospodarzom

Sławia Sofia - Zagłębie Lubin 1:0, 30.06.2016

Nie tak miało być. Przed ćwierćfinałowym meczem Euro 2016 Polska – Portugalia kibice nad Wisłą liczyli, że spotkanie z udziałem Zagłębia w Sofii będzie miłym wstępem do wielkich emocji spodziewanych kilka godzin później. Niestety podopieczni Piotra Stokowca w starciu otwierającym walkę o Ligę Europy ze Sławią zawiedli. Mimo, że przez zdecydowaną większość spotkania przeważali, nie byli w stanie udokumentować tego zdobyciem bramki. To zemściło się w samej końcówce i lubinianie musieli wracać do kraju na tarczy. Przed rewanżem przed własną publicznością Miedziowi musieli przede wszystkim pracować nad poprawą skuteczności, bo bez niej na odrobienie strat nie można było liczyć. Przygoda z europejskimi pucharami dla piłkarzy z Dolnego Śląska mogła zakończyć się już na pierwszym przeciwniku.

15_kghm_zaglebie_lubin
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy wynik 0:0.
Georgi Jomow
Sędzia kończy mecz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0.
1
0
Sędzia: Əliyar Ağayev
Koszulka Sławia Sofia (2016).Koszulka Sławia Sofia (2016).

I. Dimitrow

Sławia Sofia - Zagłębie Lubin 1:0 (30.06.2016)Sławia Sofia - Zagłębie Lubin 1:0 (30.06.2016)

Zagłębie Lubin przed meczem ze Sławią Sofia. W górnym rzędzie od lewej: Ján Vlasko, Krzysztof Piątek, Ľubomír Guldan, Maciej Dąbrowski, Arkadiusz Woźniak, Martin Polaček. W dolnym rzędzie od lewej: Aleksandar Todorovski, Łukasz Janoszka, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Đorđe Čotra (kapitan).

Sławia Sofia - Zagłębie Lubin 1:0 (30.06.2016) Aleksandr Tarchanow

Nie ukrywam, że w początkowych fragmentach skupiliśmy się na defensywie, ale potem postanowiliśmy zaatakować. (...) Średnia wieku naszej podstawowej jedenastki była niższa niż rywali, którzy przecież także mają młody zespół. Zaufałem chłopakom którzy mieli po 17, 18 lat i w końcowym rozrachunku to popłaciło, ale początek był dla nich trudny. Długo wchodzili w mecz, ale z minuty na minutę grali coraz lepiej.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ TRENERA SŁAWII, ŹRÓDŁO: GOL24.PL
Sławia Sofia - Zagłębie Lubin 1:0 (30.06.2016) Piotr Stokowiec

Przegraliśmy pierwszą połowę tej rywalizacji. Przez większość czasu mecz toczył się pod nasze dyktando. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy sobie okazje, ale zabrakło nam wykończenia. (...) Przed pierwszym meczem o stawkę w sezonie zawsze jest pewna obawa, ale muszę podkreślić, że z gry swojego zespołu jestem zadowolony. Organizacja akcji ofensywnych, przesuwanie się, kreowanie sytuacji strzeleckich – to wszystko stało u nas na wysokim poziomie. Zabrakło tylko tego jednego konkretu – bramek. Jestem jednak spokojny, że z taką grą w Lubinie uda nam się odwrócić losy tej rywalizacji.

0

Bohater ostatniej akcji. Sierdier Sierdierow w samej końcówce dał Sławii skromną zaliczkę przed rewanżem w Lubinie.

Sławia Sofia - Zagłębie Lubin 1:0 (30.06.2016) Aleksandar Todorovski

Zdecydowanie lepsza nasza pierwsza połowa. Jeśli wykorzystalibyśmy swoje sytuacje, to rozmawialibyśmy w innych humorach. Były klarowne okazje, a na ostatnie 15-20 minut oddaliśmy inicjatywę Sławii. Byliśmy lepsi i nadrobimy to w meczu w Lubinie. Mamy lepszy zespół, lepiej gramy w piłkę i strzelimy gole, więc awans jest sprawą otwartą.

Aleksandar Todorovski
POMECZOWA WYPOWIEDŹ OBROŃCY ZAGŁĘBIA, ŹRÓDŁO: ZAGLEBIE.COM
Sławia Sofia - Zagłębie Lubin 1:0 (30.06.2016) Łukasz PiątekSławia Sofia - Zagłębie Lubin 1:0 (30.06.2016) Łukasz Piątek