Europejskie puchary

Po historycznym awansie do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń piłkarki Górnika Łęczna czeka największe wyzwanie w dziejach klubu - starcie z naszpikowanym gwiazdami żeńskiego futbolu Paris Saint-Germain, dwukrotnym finalistą kobiecej Champions League. - Nie mogą przestraszyć się ich już w szatni. Muszą potraktować ten dwumecz jak najwspanialszą przygodę w życiu - mówi Katarzyna Kiedrzynek, w przeszłości bramkarka obu tych klubów, które w czwartek zmierzą się w 1/16 finału Ligi Mistrzyń. W barwach PSG wystąpi reprezentantka Polski Paulina Dudek. Początek meczu o godz. 17:00. Transmisja w TVP Sport.

Europejskie puchary

Początki Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Europy 2020/2021 były całkiem obiecujące. Piłkarze ze stolicy Wielkopolski – mimo porażek – pozostawili po sobie dobre wrażenie w meczu z portugalską Benfiką i wielu kibiców marzyło o zdobyczach punktowych w kolejnych spotkaniach. Tych było jednak nader mało i „Kolejorz” w czwartkowy wieczór rozegra ostatnie spotkanie w europejskich pucharach w tym sezonie. Przeciwnikiem zespołu Dariusza Żurawia będzie Rangers FC. – Chcemy godnie pożegnać się z rozgrywkami – mówi szkoleniowiec Lecha.

Aktualności

– Kilkanaście dni temu Komisja Techniczna PZPN niemal jednomyślnie zagłosowała za wdrożeniem pomysłu w życie. Następnie Prezes Zbigniew Boniek dał zielone światło, by temat likwidacji lig dziecięcych stanął na wokandzie Zarządu PZPN – pisze Michał Libich, Koordynator Szkolenia Dzieci i Młodzieży w PZPN. Przedstawia również plan dalszych fundamentalnych zmian w rozgrywkach dziecięcych.

Aktualności

Wielki wieczór Łukasza Piszczka w meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Zenitem Sankt Petersburg, a Borussią Dortmund. Polski obrońca zdobył swoją pierwszą bramkę w tym pucharze, choć był to jego 54 występ w Champions League! Gol jest o tyle symboliczny, że po tym sezonie Piszczek kończy swoją przygodę z BVB. W idealnym momencie zapisał się zatem jeszcze w kronikach żółto-czarnych, jeśli chodzi o te elitarne rozgrywki.

Aktualności

Uczyliśmy się od Niemców, a potem od ucznia Herberta Chapmana, by po II Wojnie Światowej szukać inspiracji na Węgrzech i we Włoszech, aż wreszcie uciec na dwie dekady od ustawienia z trójką środkowych obrońców. Może nie było to tak popularne rozwiązanie taktyczne, lecz obecne w polskim futbolu i z ciekawą historią, którą na „Łączy Nas Piłka” opowiadamy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności